Zveme na festival BYLO NEBYLO BRNO

VI. ročník kreativního a interaktivního festivalu „KDE BOLO, TAM BOLO… “ zavítá po úspěšném slovenském turné premiérově také do Brna. Pohádkový festival BYLO NEBYLO BRNO se uskuteční 9. září 2017 v areálu společnosti VELUX na ulici Sokolova 1d v Brně.

I tentokrát je hlavním tématem svět jinakosti, kreativity, fantasie, ale také tolerance, stírání hranic, předsudků a stereotypů. Je o stavění mostů porozumění kreativním a interaktivním způsobem. Je o pohádce, kde každý má šťastný prostor pro šťastné dětství. Heslo akce je: „Každé dítě je výjimečné!“ Akce proběhne od 10.00 do 13.00 hodin a vstup je zdarma.

Pro děti jsme připravili řadu zábavných a tvůrčích aktivit, ve kterých se mimo jiné na chvíli stanou architekty, a to pod vedením skutečných odborníků. Například v rámci ARCHworkshopu budou pod vedením předních brněnských architektonických ateliérů navrhovat dům plný světla pro své kamarády,“ upřesnila Klára Bukolská, hlavní architekt společnosti VELUX ČR.

BYLO NEBYLO BRNO je jedinečný kreativní festival, kde si každé dítě může osahat cokoli jej bude zajímat a seznámit se spoustou netradičních aktivit. Festival je interaktivní a dětské fantazii se zde meze nekladou. Děti budou moci nakouknout do zajímavého světa architektury, a to pod taktovkou předních českých architektů nebo si vyzkoušet práci výtvarníků.

Díky připraveným aktivitám mohou také rozvíjet jemnou motoriku, technické myšlení, sociální interakce či dopravní dovednosti. Zároveň se děti dozvědí, zda se dá mluvit rukama a poslouchat očima, a další zajímavosti ze světa zrakově hendikepovaných.
Festival Bylo nebylo je taková pohádková země, v níž se fantazii a kreativitě meze nekladou. Proto zde neexistují žádné bariéry ani předsudky. Sny všech dětí, ať už zdravých, nemocných, hendikepovaných (a nejen dětí) se zde stávají alespoň na chvíli skutečností,“ říká organizátorka a zakladatelka festivalu architektka Bron Tarnócy.

A na koho se děti mohou těšit?

  • Dalibor Krch, výtvarník a ilustrátor
  • Chybik&Kristof, mezinárodně uznávaný architektonický ateliér
  • AEIOU, brněnská architektonická kancelář
  • SENAA, brněnský architektonický ateliér
  • Artschool, lektoři z brněnského uměleckého ateliéru
  • ERA21, odborníci z jednoho nejvýraznějšího oborového titulu v ČR
  • Nadace Leontinka, pomáhá zrakově postiženým „přinášet světlo dětem do života“
  • Architekti společnosti VELUX

BYLO NEBYLO BRNO

Kdy: 9. 9. 2017
V kolik: 10.00 – 13.00 hodin
Kde: Brno, Areál společnosti VELUX na ulici Sokolova 1d
Vstup: zdarma
Vhodné pro děti od 6 do 15 let

Více informací: FB: bit.ly/bylonebylobrno
WEB: kdebolotambolo.com/bylo-nebylo-brno

Pokud si chcete zpříjemnit první školní týden anebo třeba objevit skrytý talent svých miláčků, přijďte. Věříme, že pestrobarevná směs aktivit a zábavný tvůrčí proces pod dohledem odborníků, přinese dětem mnoho nezapomenutelných zážitků.

Mediálním partnerem festivalu BYLO NEBYLO BRNO je odborný časopis ERA21

KDE BOLO, TAM BOLO… je každoroční dětský pohádkový festival plný kreativity a vynalézavosti. V uspěchaném světě jsme se rozhodli vytvořit místo, kde se dětské sny (a nejen dětí) na chvíli stanou skutečností. Dětem i rodičům přinášíme jedinečné zážitky a spoustu nových nápadů. Během víkendu „odloží“ děti své rodiče do dětského koutku a vrhnou se po hlavě do interaktivních workshopů, které se uskuteční pod vedením skutečných odborníků. KDE BOLO, TAM BOLO … přináší nezapomenutelné okamžiky, neopakovatelné zážitky, zábavu, radost, štěstí, pohodu a dobrou náladu. Zážitkovým způsobem přibližuje dětem svět dospělých a dospělým naopak svět dětí. Protože dítě je přece v každém z nás.

O společnosti VELUX
Již 75 let skupina VELUX vytváří lepší životní podmínky lidem na celém světě a zpřístupňuje jim denní světlo a čerstvý vzduch střešními okny. V našem výrobním programu jsou střešní okna a výrobky pro prosvětlení ploché střechy i široká škála ozdobných prvků a žaluzií, rolet, instalačních řešení a inteligentních ovládacích prvků pro domácnosti. Tyto produkty přispívají k zajišťování zdravého a udržitelného prostředí v interiérech pro práci a studium i hru a potěšení. Fungujeme globálně – prodáváme a vyrábíme ve více než 40 zemích a na celém světě zaměstnáváme na 14 500 lidí. Vlastníkem skupiny VELUX je společnost VKR Holding A/S, jejíž akcie drží několik nadací a rodina. Další informace naleznete na webových stránkách
www.velux.cz.

Napsat komentář