Zdravé skákání, aneb vybíráme trampolínu pro děti

Začínáte uvažovat o dárcích pro svou rodinu k blížícím se vánočním svátků, ale stále si nevíte rady a marně si lámete hlavu a probíráte fiktivní seznam, co už vaši nejbližší mají a co ještě ne? Nechcete už svým dětem kupovat nejnovější modely autíček ani stou plyšovou hračku? Rozhodli jste se tentokrát dětem věnovat k Vánocům něco opravdu originálního, z čeho by měly velkou radost a ještě byste tak přispěli k jejich rozvoji a zdraví? Máme pro vás skvělý tip! Vyberte si z naší široké nabídky kvalitních trampolín v obchodě Havaj.cz.

Mezi nedůležitější kritéria, podle kterých rodiče vybírají vhodné trampolíny pro své děti, patří zejména bezpečnost a velikost. Co se týče velikosti, je nutné v první řadě zohlednit vaše prostorové možnosti. Na našem trhu jsou dnes trampolíny v průměru od 90 cm do 460 cm. Měli byste ovšem doma či na zahradě mít v průměru o metr víc prostoru než měří samotné skákací zařízení. Určitě je nutné toto pravidlo dodržet, aby se dětem nic nestalo a mohly vesele a hlavně bezpečně dovádět. Samozřejmě platí, že čím větší trampolína je, tím větší je i zábava a slouží pro více dětí najednou. Pokud máte ale trochu omezené prostorové možnosti, doporučujeme uvažovat o trampolínách obdélníkového tvaru, které se vyrábí například o rozměrech 210 cm x 300 cm. Ty pak můžete také složit a uklidit pod postel nebo třeba do sklepa.

Dalším zvlášť důležitým požadavkem všech rodičů i výrobců je důraz na bezpečnost. Skákací sestavy pokaždé procházejí dlouhou řadou bezpečnostních testů a musejí splňovat předem dané povinné normy. Při výběru trampolíny se určitě zajímejte o nosnost výrobku a sledujte také samotnou pevnost výrobku. Při nákupu je dobré si ověřit atesty přímo u prodejce. Jestliže se přesto obáváte, že vaše dítko je ještě živější až hyperaktivní a mohlo by si ublížit, neváhejte a pořiďte mu trampolínu s ochrannou sítí. Použitím sítě můžete předejít mnoha odřeninám i vážnějším úrazům. Běžně se bezpečnostní sítě doporučují trampolíně větších rozměrů, od velikosti okolo cca 140 cm.

Trampolína je v současné době velice oblíbená cvičební pomůcka pro děti, která napomáhá rozvíjet jejich tělesnou motoriku. Můžete k ní pořídit mnoho funkčních doplňků, které oceníte vy i vaše děti. Kromě bezpečností sítě jsou to například dětské schůdky, ochranná plachta určená k venkovnímu používání, transportní obal na cesty nebo kapsy různých velikostí, do kterých si děti mohou odložit své osobní věci, než jdou skákat.

Skákací zařízení nevyžaduje žádné speciální udržování. Stačí je jen umývat běžnými mycími prostředky a občas namazat vazelínou, aby spoje nevrzaly a nerozptylovaly tak vaše děti při sportovním výkonu.

Trampolíny pro malé i velké: www.HAWAJ.cz

Napsat komentář