Zařizujeme si kuchyň

Snad každé kuchyňské studio dnes nabízí projekty pro vaši ideální kuchyň. Co byste ale měli rozmyslet vedle toho, jak bude vše vypadat na první pohled? Žádný pohyb, který ve své kuchyni uděláte, by neměl být zbytečný. Důležité je správné rozmístění skřínek i jednolivých komponentů.

Jak si nechat navrhnout  kuchyni 
Málokdy se stane, že je klient spokojen  s prvotním projektem, a proto se většinou  návrháři v kuchyňských studiích  vytváří více variant, které se pak ještě  obměňují. Důležité je, aby zákazník přišel  s určitým časovým předstihem. Nejlépe  tehdy, kdy můžeme v objektu ještě měnit  umístění přívodu vody, odpadu a plynu,  aby bylo možno vytvořit kuchyň, která  bude splňovat co nejvíce ergonomických  pravidel. Spolupráce s kuchyňským studiem  by měla spočívat i v zaměření prostoru. 

3D
Podle takto vyrobené dokumentace  zde klientovi vytvoří první varianty  možného řešení kuchyně, a to v 3D programu,  kde má možnost vidět na počítači,  jak by kuchyň mohla vypadat. Jedůležité, že tyto návrhy jsou v naprosté  většině studiíí zdarma. Ty mají většino  v nabídce přes 30 modelů kuchyní – jak  moderních, tak rustikálních, kde každý  model má další možnosti v barevnosti  dvířek, použitých materiálů, druhů  dýhy nebo masivu. Při výběru kuchyně  je důležité se zejména přesvědčit, že  podkladová deska je vyrobena z kvalitního  materiálu. (Kvalitní kuchyňská studia mají na ukázku vzorky.)  Obvykle se používá velmi odolný materiál  MDF, což je v podstatě dřevěný  odpad, který se lisuje a lepí.

Kuchyně slouží celý život!
Pokud se  kuchyňská sestava tohoto typu vyznačuje  příliš nízkou cenou, může to upozorňovat  na fakt, že se jedná o pofóliovanou  dřevotřískovou desku, která je  méně odolná. Dalším možným krtitickým  bodem, na který bychom se měli  při nákupu zaměřit je provedení čelních  dvířek. Ta by měla být pofóliovaná  celá, včetně hran. Právě podle absence  hran poznáme snadno fólii od posledního tradičního materiálu, lamina. Pro pracovní desky se používají materiály,  jako jsou například žula, umělý  kámen (technistone), Corian, masivní  dřevo, lamino. Tyto pracovní desky je  možno zalištovat, a to velmi moderními  6 cm lištami z nerezu nebo hliníku  nebo i tradičnějším materiálem, lištou  z masivu. 

Trendy v obložení kuchyně
Jestliže ještě před několika lety módní  trendy velely téměř ve všech případech  stěny sousedící s pracovními plochami  pojednat keramickými obkladačkami,  nabízí se dnes také mnoho jiných materiálů. V zahraničí jsou k vidění i v rodinných  domech stěny kuchyní obložené  ušlechtilou ocelí, speciálně upraveným sklem nebo panely z plastických hmot,  které si však u nás pod vlivem někdejších  zkušeností asi mnoho příznivců  nezískají.

Materiál jako rébus
Podlahy zase bývají vedle tradičních  keramických dlažeb zhotovovány  z přírodního upraveného kamene  a pro pracovní plochy kuchyňská studia  často používají klíženého jasanového  nebo bukového dřeva. Spodní kuchyňské  skříňky se nahrazují kontejnery na  kolečkách. Na stěny často není potřeba  zavěšovat skříňky, ty nahradí otevřené  dřevěné a skleněné police a konzole pro  kuchyňské přístroje.  Máme-li tu možnost a obrátíme-li se na  kvalitní kuchyňské studio, určitě nepochybíme.  Zatímco odborníci sestaví provozní  řešení a zadají do výroby námi  vybranou variantu kuchyňského nábytku,  je nejvyšší čas doma nechat položit  novou podlahu a vyrovnat zdi. K tomuto  účelu je dobré mít k dispozici vzorky dvířek  budoucího nábytku, abychom si  dobře vybrali z rozmanité nabídky obkladových  materiálů. 

(red)

Napsat komentář