Žaluzie jsou v současnosti velmi širokým pojmem

Ještě před několika lety znamenal pojem žaluzie jen druh interiérového stínění, který se využíval zejména v novostavbách panelových bytových domů. Venkovní žaluzie, dřevěné žaluzie, bambusové žaluzie ještě v té době vůbec nebyly známé. V současnosti na trhu můžeme najít tento produkt v zastoupení hned několika variací a druhů. Technologie výroby jde neustále kupředu a žaluzie jsou nejrychleji se rozvíjejícím druhem stínění.

Elektrické ovládání je u moderních staveb téměř standard
Dávno pryč jsou také doby, kdy se musely žaluzie ovládat jen manuálně. V dnešní době je v oblasti stavebnictví kladen velký důraz na automatizaci domácností a oblast stínění hraje je velmi podstatná. A žaluzie nezůstávají pozadu. Manuální ovládání stále častěji nahrazují elektronicky ovládané systémy na dálkové ovládání, které usnadňují práci uživatelům a zajišťují efektivní chod celé domácnosti.

Venkovní žaluzie s mnoha přednostmi
Stále častěji se pak využívá exteriérové stínění. I předokenní žaluzie přináší domácnostem mnoho výhod. Zejména proto, že v létě brání přehřívání interiéru. Zamezí ostrým slunečním paprskům, aby se dostaly na sklo oken a přehřívaly interiér. V zataženém stavu navíc tvoří i ochranu proti únikům tepla z interiéru a zabraňují i pronikání hluku. Moderní materiály pro jejich výrobu dokáží dlouhodobě odolávat venkovním vlivům i UV záření a tak si svou eleganci dokáží držet dlouhodobě bez známek opotřebení.

Interiérové žaluzie stále rozšiřují materiály
Nabídka interiérových žaluzií je, v porovnání s nabídkou před deseti lety, mnohem pestřejší. Mění se druhy žaluzií a stále se využívají nové materiály. Za základní druhy se považují horizontální žaluzie z hliníkových lamel. Právě lamely se ale v současnosti dají vybírat pro horizontální druhy žaluzií například z plastu, přírodního dřeva nebo z bambusu. Pro stínění větších oken nebo celých prosklených ploch se využívají například vertikální látkové žaluzie.
 

Napsat komentář