Základ moderní, kvalitní kuchyně

eTechnistone®

Kuchyň je centrem většiny domácností, proto se investice do nové, krásné a kvalitní kuchyně určitě vyplatí. Kuchyňská deska, nejnamáhavější část kuchyně, je jejím základem.

V současnosti jsou nejvíce používané kuchyňské desky z těchto materiálů: postforming (dřevotříska potažená laminem), přírodní kámen, technický kámen (Technistone), akryláty (tzv. solid surface), nerez, nebo masivní dřevo.

Technistone, který Vám představujeme, řadíme do skupiny technického, či jinak také konglomerovaného kamene. Je tvořen z jakostních přírodních surovin – především křemene, žuly a písků, malého množství barevných pigmentů a vysoce kvalitní polyesterové pryskyřice. Jednotlivé přírodní složky jsou pečlivě umlety, smíchány a následně zpracovány na vibračním stroji do formy a zapečeny. Poté jsou vyleštěny, či jinak povrchově upraveny. Kromě lesklého povrchu, který je pro použití v kuchyni nejvhodnější z hlediska údržby, se vyrábí také povrch broušený, antik a břidlicový, tzv. slate povrch. Technistone je držitelem mezinárodních i domácích certifikátů, z nichž nejdůležitější pro použití materiálu v kuchyních je NSF – materiál vhodný ke styku s potravinami, osvědčení Státního zdravotního ústavu o zdravotní nezávadnosti a odborný posudek o mikrobiální odolnosti výrobku.

Při výběru materiálu pro kuchyňskou desku porovnáváme vlastnosti a faktory, které jsou pro použití v kuchyni velmi důležité.

• Vzhled, design – v široké škále Technistone najdeme jak materiály působící přírodním dojmem, tak vzory vhodné do elegantních střídmých prostor nebo naopak svěží moderní odstíny. V každém prostoru se však jedná o prvek působící luxusním dojmem.
• Mechanické vlastnosti – oproti přírodním žulám má Technistone vyšší pevnost v tahu a ohybu, je tedy při stejné tloušťce odolnější proti úderu a zatížení, což v kuchyni oceníme zejména při přípravě
masa. Oproti akrylátům, postformingu a dřevu je samozřejmě neporovnatelně tvrdší a odolnější.
• Nasákavost – jedna z nejdůležitějších vlastností pro použití v kuchyni. Technistone je materiál s několikanásobně nižší nasákavostí povrchu oproti žule a mramoru, neabsorbuje tedy pokrmy ani nápoje. Technistone je neporézní, takže se nemusíte bát, že skvrny od potravin z něj nepůjdou odstranit.
• Údržba – leštěný povrch je při běžném kuchyňském provozu téměř bezúdržbový. Po použití stačí desku otřít vlhkou houbičkou se saponátem a lehce dosáhnete stejně dokonalého vzhledu jako před prvním použitím.

Široký výběr barev, designu, velké formáty, které znamenají možnost vytvořit kuchyňskou desku vcelku až do délky 3 m, i s obkladem, a další možnosti opracování, dávají ten nejlepší základ kvalitní, krásné kuchyně. Více informací o kuchyňských deskách Technistone, dalším využití tohoto materiálu a výběr barev, je k dispozici na webových stránkách výrobce.

www.technistone.cz

Napsat komentář