Zabydlete se ve francouzském stylu

Učarovalo vám kouzlo francouzského venkova s vůní levandule? Romanticky zařízený interiér s retro nábytkem v kombinaci se světlými barvami vám jej každý den připomene.

Přeneste Provence i do svého domova

Kdo navštívil francouzský venkov na jihovýchodě země, ví, jak hluboko se vryje pod kůži místní atmosféra. Rozlehlá levandulová a slunečnicová pole, platanové aleje, upravené zahrádky a starobylé kamenné domy vytváří neopakovatelnou kombinaci a vůni. Přeneste si kouzlo a klid z Provence i do svého domova.

6 hlavních znaků bydlení v Provence stylu

1.    Dřevo v kombinaci se světlou barvou

Elegantní odstíny krémové, slonovinové kosti nebo béžové patří mezi základní poznávací znamení Provence nábytku. Kombinujte světlé barvy se dřevem, ratanem nebo kovem. Vše vyšperkujte přidáním několika dekorací v pastelových barvách. Nebojte se ani jakýchkoliv květinových motivů.

2.    Sklo a typické úchytky

Kuchyně v Provence stylu se vyznačuje typickou retro linkou s otevřenými policemi a prosklenými horními skříňkami. Bytelné kovové úchytky designově slaďte s dalšími prvky v interiéru.

3.    Romantické osvětlení

Podpořte útulnou atmosféru výběrem několika různých lamp a lustrů, které se budou vzájemně doplňovat. Volte jednoduché kousky s látkovými stínítky v jemných odstínech. Skvěle na lampách vypadá i starožitná patina.

4.    Květiny

Luční kvítí, levandule, slunečnice nebo jiné květiny v modro-fialové či žluté barvě doplní celkový útulný dojem. Na parapetu v kuchyni krásně vyniknou bylinky. Nic nezkazíte ani nekvetoucími pokojovkami. Nezapomeňte také na stylové květináče. Ideální jsou plechové obaly, keramika nebo kamenina.

5.    Dekorace

Francouzský styl bydlení není nic pro minimalisty. Dalo by se dokonce říct, že čím více dekorací, tím lépe. Domov vyšperkujte textiliemi, jako jsou polštářky, přehozy, plédy, deky, ubrusy, prostírání a závěsy. Nebojte se ani svícnů, podnosů, zrcadel, obrázků a dalších drobností.

6.    Vše na očích

Všechny věci nemusíte nutně uklízet do poliček a šuplíků. Oblíbené nádobí nechte na očích v horní části komody. Knihy uložit do otevřených polic, na skříň nebo třeba noční stolek.

Ideální barvy do francouzského interiéru

Styl francouzského venkova se vyznačuje tlumenými barvami, jako je krémová, smetanová, béžová a šedá. Oblibě se těší také barva slonové kosti. Základní odstíny doplňte modrou, starorůžovou či fialovou barvou připomínající rozkvetlá levandulová pole.

Krásně vypadají také teplé tóny v hnědém spektru. Rozsah barev je jen na vás a na vaší fantazii. Hlavní je vytvořit kontrast ke světlému odstínu nábytku, oken či zdí.

Tipy na Provence nábytek

Prostorná bílá postel

Ustelte si na bílé posteli inspirované francouzským venkovem a nechte si zdát ty nejsladší sny. Postel v sobě kombinuje bílý dekor borovice andersen s tmavým dubem lefkas. Působí velmi lehce a ložnici dodává romantický ráz.

Stylová šatní skříň

Ložnici oživíte praktickou šatní skříní. Nabízí dostatek úložných prostorů a pěkně doladí domáckou atmosféru.

Jednoduchý jídelní stůl

U jídelního stolu v dekoru borovice andersen kombinované tmavým dubem lefkas se pohodlně usadíte s celou rodinou a vychutnáte si společně snídaně, večeře i víkendové obědy. Až přijde návštěva, stůl jediným pohybem rozložíte a získáte víc místa.

Luxusní nábytek v Provence stylu navíc draze jen vypadá – celou ložnici včetně postele pořídíte od 16 350 Kč.

Napsat komentář