Vyvarujte se 5 chyb, které Češi dělají při výběru infrasauny

Komfort vlastní infrakabiny u nás láká stále více lidí. Řada z nich ale při výběru nevědomky udělá chybu a místo blahodárné infrasauny pořídí jen drahou ohřívárnu. Poradíme vám, na co si dát při výběru pozor a přihodíme i pár příkladů, jak mají vypadat správné infrasauny.

Chcete si tedy udělat radost a vybíráte infrasaunu. Strávíte pár hodin na webu, proklikáte e-shopy a brzy máte jasno. Pořídíte infrakabinu za dvacet tisíc a doma si ji smontujete sami. Ušetříte a hřát bude stejně, no ne?

1. chyba: Infrasauna, která jen topí
A jsme u prvního problému. Taková infrasauna sice zahřeje, ale léčebné účinky na své zdraví od ní nečekejte. Zářiče levných infrasaun totiž mívají jen úzké spektrum paprsků, které nepronikají dostatečně hluboko do těla.

Jak je to správně: Hledejte širokospektrální infrazářiče, například Phillips Vitae, které pokrývají kompletní spektrum záření a mají prokazatelné léčebné účinky.

2. chyba: (do)dělej si sám
Jakou čekáte u infrasauny za 20 tisíc řemeslnou kvalitu? Zvládnete si opravit panty, až po čase doslouží? Nevadí vám nezačištěné hrany nebo laciné dřevo, které se opotřebí? Právě to je totiž bohužel pro masově dovážené montované infrakabiny typické.

Jak je to správně: Zkuste se podívat na infrasauny vyráběné v České republice, s velkým podílem ruční práce a z kvalitnějších dřevin. Rozdíl vám bude jasný okamžitě.

3. chyba: Ať to hraje a svítí, ale moc nestojí
Častým lákadlem je u podezřele levné infrasauny na první pohled bohatá výbava – osvětlení, hudební přehrávače, doplňky. Přesvědčte se, jaká je jejich kvalita, a zda nejsou v infrasauně jen pro nalákání kupce.

Jak je to správně: To nejdůležitější je v infrasauně použitý zářič, pak celkové zpracování a materiály, a až pak doplňky a příslušenství. Raději volte kvalitnější základ, ne čínské pozlátko.

4. chyba: Zapnu. A čekám, čekám a čekám
Jak často budete infrasaunu používat, když se bude nahřívat 20 minut? A jak často, když se rozehřeje za 1 sekundu? Pamatujte si, že u levné infrakabiny se na pohodlné používání moc nehledí – důležitá je jen cena. Kromě čekání na nahřátí se připravte na obtížnější údržbu a jen základní ovládací panely.

Jak je to správně: Zdá se to jako zbytečný luxus, ale podobné detaily vám často používání infrasauny znechutí, nebo naopak velmi zpříjemní. Při výběru se tedy dívejte, jak celé saunování probíhá v praxi.

5. chyba: Prodejce znát nepotřebuju
Nákupem infrasauny z e-shopu nebo anonymního marketu sice ušetříte, ale přijdete také o pár podstatných výhod: o osobní servis, dostupnost náhradních dílů nebo jen obyčejné praktické rady pro montáž i používání.

Jak je to správně: Zkuste se poohlédnout po místním výrobci, který vám nejen pomůže v případě problémů, ale také zaručí 100% servis a umožní vám infrasaunu předem vyzkoušet a osahat.

Chyby už známe, jdeme vybírat
Pro příklady jsme použili infrasauny českého výrobce SaunaSystem s více než 14 lety zkušeností a bohatě vybavenou vzorkovou prodejnou v Praze.

Základ s léčivým zářičem: Infrasauny ISV
Nahřátí za jednu sekundu, terapeutické zářiče Phillips Vitae s kompletním spektrem záření a kvalitní skandinávský smrk nebo cedr. Každý majitel infrakabiny ISV vyráběné v České republice vám potvrdí, že o výše uvedené chyby ani nezavadil.

Infrasauny ISV umístíte už do prostoru o málo větším než metr čtvereční a výrobce k nim poskytuje kompletní servis.

Masivní cedrové dřevo a luxusní provedení: Infrasauny Grand Vitae
Málokterá infrasauna se od levných skládacích infrakabin liší víc. Infrasauny Grand Vitae z masivního cedru, se zářiči Phillips Vitae, digitální regulací a bohatou doplňkovou výbavou změní vaše uvažování nad tím, jak má pořádná infrasauna vypadat.

Stejně jako infrasauny ISV, i kabiny Grand Vitae potřebují v nejmenší variantě jen zhruba jeden a půl metr čtvereční.

Další infrasauny i klasické finské sauny najdete na webu výrobce SaunaSystem.cz
 

Napsat komentář