Vyberte svým dětem správnou matraci a postel

 Zdravý spánek je důležitý pro všechny věkové kategorie. Jeho kvalitě bychom měli věnovat zvýšenou pozornost hlavně u dětí, které se teprve vyvíjí a je potřeba jim k tomu poskytnout vyhovující podmínky. Velký důraz se zde klade hlavně na správnou oporu páteře a hygienu lůžka. O to všechno se postará správně zvolená matrace.

Malé děti prospí hodně času. Na jaké matraci by měly spát? Vhodný je spíše pevnější typ konstrukce a střední tvrdost. U dětí není třeba, aby matrace měla výrazné zónování, protože děti rychle rostou a navíc na lůžku často „cestují“. Důležitá je však správná podpěra páteře. Tu poskytne především kvalitní materiál matrace. Ideální jsou pro tento účel dětské matrace z kvalitních PUR pěn, které vyhoví jak z hlediska pružnosti matrace, tak i hygieny. Potah matrace by měl být snímatelný s možností praní minimálně na 60 °C, ideálně na 90°C. V nabídce potahů naleznete i speciální úpravy vhodné pro alergiky. Takový potah svoji funkci plní nejlépe s podobně upravenou matrací. Například matrace ze speciální pěny CELLPUR® díky svému složení omezují výskyt roztočů v lůžku. Jádro matrace obsahuje přírodní celulózu Tencel, která na sebe váže vlhkost, rychle ji odpaří a zajistí tak příjemné a suché klima matrace.

Vedle správné matrace je pro kvalitní spánek podstatný i výběr postele. Vhodné je se zaměřit především na výrobky z kvalitních materiálů, které jsou určené pro děti. Pro miminka vybíráme postýlku nejlépe z masivního dřeva, např. z buku nebo borovice. Postýlka by měla mít spouštěcí bočnici a rošt nastavitelný do více poloh. To ocení zejména maminky. Výhodou jsou kolečka pro jednodušší přemístění. Samozřejmostí je kvalitní, zdravotně nezávadná povrchová úprava, bezpečné kování a žádné ostré hrany. Sice zde platí, že kvalita a funkčnost je důležitější než design, ale naštěstí dnes již není problém sehnat postýlku, která bude vyhovovat po všech stránkách.

Pokud máte doma již odrostlejší dítě, nejspíš se poohlížíte po posteli již klasických „dospěláckých“ rozměrů, tedy nejčastěji 90 x 200 cm nebo i větší. I zde by rám postele měl být z materiálu, který se snadno udržuje – opět je ideální masivní dřevo, ale zde už může být nahrazeno i cenově příznivější kvalitní přírodní dýhou či laminem. Nevhodné jsou pro děti především postele čalouněné, a to z hlediska jejich špatné údržby a snazší možnosti poškození. Rošt volte raději pevný dřevěný, který odolá i náporu dětského skotačení a má opravdu dlouhou životnost.

Všechny výrobky pro děti musí být bezpečné a funkční. Jelikož se často jedná o dlouhodobou investici, vybírejte tedy pečlivě.

JMP – Studio zdravého spaní®

www.loznice.cz

Napsat komentář