Vůně, světlo, plamínky

Co by to bylo za předvánoční a vánoční čas, kdybychom si nevytvořili správnou adventní pohodu. Při tom obvyklém každodenním shonu to jde sice těžko, naštěstí si však můžeme vzít na pomoc osvědčené spouštěče dobré nálady.

Stoprocentně a zcela samovolně na naši psychiku zabírají vůně. Čich je naším nejsilnějším smyslem a jím zprostředkované podněty s námi dokážou opravdu divy. Vyzkoušejte si to sami. Zapalte si po příchodu domů vonnou svíčku či zapněte aromalampu a uvidíte, co se s vámi bude dít. Jen co se vůně začne linout místností, zklidníte se a předchozí stres zmizí. Vůně, světlo a plamen jsou lékem na všechny neduhy mysli. Stačí chvilka strávená u krbu nebo v blízkosti vonné svíčky a je z nás zcela jiný člověk. Kouzlo přitom funguje nejen na od přírody senzitivnější ženy, ale i na nerudné a vzteklé muže či hyperaktivní děti a negativistické příbuzné.

Příroda, červeň a víceúčelovost

Hitem zimy jsou kořeněné a dřevité vůně, které navracejí lidskou mysl k přírodě. Pro milovníky horských chat a hořícího krbu jsou určeny praskající svíčky s dřevěným knotem, nejen romantici zase ocení svíčku, která díky speciální patentované technologii výroby září kompletně celá. Barvou letošních dekorací je převážně tradiční červená. U svícnů, svíček a interiérových ozdob převládá víceúčelovost a celoroční použitelnost. Žádné přehnané zdobení, ale čistý a jednoduchý design, který je použitelný při různých slavnostních příležitostech.

Svíčka a vůně bez plamene

Pro ty, kdo mají strach z hořících svíček, existuje řada alternativ. Například svíčka bez plamene si vzhledem s tou skutečnou nezadá, ale její “oheň” je dílem LED diody napájené baterií. Má vlastní dálkové ovládání a časovač, pohodlně si tedy nastavíte její rozsvícení ještě před příchodem domů. Ideální je pro seniory a do dětských pokojíčků, bohužel však nevoní. Na elektřinu mohou fungovat i aromalampy, které jsou napájeny ze zásuvky, takže není nutné se obávat požáru. Naprosto bez rizika plynoucího z hoření jsou pak aromatické oleje, jejichž vůně se do prostoru dlouhodobě (až půl roku) line díky bambusovým tyčinkám či porcelánovému knotu.

Charakteristickou vánoční atmosféru doprovázejí tradiční vůně a plameny hořících svíček, které jsou spolu se svícny také zajímavou dekorací.

Napsat komentář