Vlastní prostor pro teenagera

Při výběru samotného zařízení se osvědčilo řídit se pravidlem, že  méně je více – mladí nesnášejí pokoje „přeplácané“ nábytkem.  Připravte se na to, že taková postel se stane místem, kam váš  potomek bude přes den nejspíš odkládat většinu všeho, co mu  právě „upadne od ruky“ včetně sebe.

Proto by měla mít kvalitní  zdravotní matraci a co nejjednodušší design. „Zařídit studentský  pokoj nemusí být příliš finančně náročné,“ radí nám specialista  z obchodního domu Sconto Nábytek. „Úspěch sklidíte se sektorovým  nábytkem, který lze podle potřeby (a často i momentální  nálady) posouvat a přesouvat. Jeho výhodou je také možnost  postupného dokupování nových elementů v souladu s měnícími  se potřebami uživatelů.  

Magie kontrastů  
Co se týče barevnosti stěn, doporučuje se nechat „puberťákovi“  volnou ruku. Nenechme se překvapit požadavky na pestré a leckdy  bláznivé odstíny a barevné kombinace. Atraktivní a originální  vzhled dodá výzdoba jedné stěny podle fantazie obyvatele  pokoje. Mohou to být zdánlivě „šílené“ geometrické vzory, barevné klikyháky, abstraktní obrazce, koláž z nalepených plakátů  – hlavně když se v nich náš potomek bude cítit dobře a spokojeně.  Použít můžeme stejně tak barvy pestré nebo naopak tlumené.

Uklidňujicí kontrasty
Rafinovaná malba stěn nebo syté tapety s geometrickými  vzory, na podlaze koberec, neméně šílený. Čím více kontrastů, tím lépe. Ale pozor, ani při opravdu divokých kombinacích  se nesmíme provinit proti dobrému vkusu. Někdy se  dospívající potomci brání záclonám a závěsům. Nebraňme jim  v tom. Ostatně v textilu se usazuje prach, můžeme se tedy na  jejich vrtochy podívat okem praktickým. Místo toho jim necháme nainstalovat klasické nebo lamelové žaluzie. Stínění bude třeba už jen kvůli počítači i kvůli soukromí. Zvláště mladí pánové se  ve svém království chovají spíš jako v doupěti a s oblibou žijí  v šeru. Na podlahu místo celoplošného koberce položíme plovoucí  podlahu nebo přilepíme korkové dlaždice. Bohatě postačí  kusový koberec.  

Překvapení nakonec  
A co našeho teenagera příjemně překvapí? Dopřejme mu jedno  parádní pohodlné křeslo zajímavého tvaru či v atraktivní barvě,  ve kterém se dá lenošit. A pro chvíle, kdy jeho pokoj bude muset  pojmout další jeho vrstevníky, přijde jistě vhod pár polštářů naplněných  molitanovou drtí či kuličkami, které se ležérně rozhodí  po zemi pokoje. Detaily a doplňky dotvoří celkový image. To jsou  ty věci a věcičky, které si asi každý mladý člověk nanosí domů  nebo jimiž si chce vyzdobit či zkrášlit svůj pokoj. Pomozte mu  s upevněním na stěnu, například připevněním lišty s posuvnými  háčky, na které se dají tyhle věcičky zavěsit. Můžete ušít i závěsné  kapsy pro odkládání drobností. A téměř každý teenager ocení  nástěnku. Dovolte jim realizovat se alespoň doma, ve vlastním  prostředí, ať se cítí pochopeni. Vrátí vám to v podobě menšího  počtu hádek. Když ani to nepomůže, musíte si počkat, než  z toho vyrostou. Někteří!   

Text: Drahomíra Varganová 
Foto: Sconto  

Obývací program RIO 2 je univerzální sektorový program a svou jednoduchostí a elegancí bude nekonvenčním mladým li  dem jistě vyhovovat. Materiál – foliované desky DTD. Povrch programu je odolný proti poškrábání a výhodou je snadná  údržba a moderní vzhled za výhodnou cenu. V typovém plánu je více než 50 elementů, program je vhodný také pro zařízení  obývacího pokoje, jídelny, ložnice, předsíně nebo domácí kanceláře. Barevné provedení je v barvách: javor, buk, bílá,  stříbrná. Obývací program můžete zakoupit v prodejně Sconto. 

Napsat komentář