Vířivé vany nebo bazény

Nechte vodu ať vás nadnáší, uvolní a zbaví stresu a psychické i fyzické únavy. Zapalte svíčky, pusťte si svou oblíbenou hudbu a už nic nebrání položit se na své oblíbené sedadlo a nechat si masírovat tělo.

Pro relax i unavená záda
Zvlášť efektivně působí, nasměrujeme-li proud na bolestivé pletence nervů. Pro uskutečnění vašeho vodního snu však potřebujete spolehlivého partnera, který vám nabídne kompletní servis počínaje projektem, konče pozáručním servisem a údržbou. Tím je firma POOLSTAR s.r.o., jejíž vám poradíme a nabídneme takovou výbavu vašeho bazénu, která vám bude přesně vyhovovat a po řadu let sloužit k vaší spokojenosti bez poruch a dalších investic. Záleží jen na variantě kterou si zvolíte.

Pohoda v domácím provedení
Vířivé vany slouží k běžnému koupání a mytí, ale zároveň slouží k hydroterapeutickým účelům. Voda ve vanách nezůstává a po každém použití se vypouští. Je to dáno podstatně menším objemem vany než u vířivých bazénů.

Možností máte několik
Základní systém firmy POOLSTAR s.r.o. obsahuje vanu, nosnou konstrukci a vypouštěcí systém. Dále pak volíte masážní systém, buď perličkovou masáž (mnoho malých vzduchových trysek ve dně), nebo hydromasáž s terapeutickými tryskami na boku vany s možností zintenzivnění masáže přivzdušňováním a podsávacím efektem (takzvaný venturi efekt). Oba systémy je možno provozovat současně.

Moderní a jednoduché řešení
Ovládání elektrických systémů je řešeno bezpečnými senzorovými nízkonapěťovými tlačítky, nebo pneumatickými spínači. K systému je možno dodat další zařízení, jako je podvodní osvětlení 12V, předehřívání vzduchu pro perličkovou masáž, nebo desinfekční zařízení pro automatickou desinfekci vany po skončení koupání. Některé systémy dovolují i regulaci vzduchu u perličkové masáže, a to přednastavením na dmychadle nebo u inteligentnějších přímo z okraje vany. Vany jsou vyrobeny ze sanitárního akrylátu, zesílené skelným vláknem. Vnitřní armatury jsou nejčastěji vyrobeny z plastu, s možností volby typu a barvy povrchu.

Vířivé bazény
Chcete-li mít svůj whirpool pouze k hydroterapeutickým účelům a relaxaci, pak vám POOLSTAR s.r.o. nabízí vířivé bazény. Objem těchto bazénů je řádově 500 až 2500 litrů. Z důvodů velké spotřeby vody při užívání se voda nevypouští a bazén zůstává trvale napuštěn. Základní vybavení těchto bazénů obsahuje filtrační zařízení s oběhovým čerpadlem. Zároveň musí být voda vyhřívána, a to buď elektrickým ohřevem (cca 3 – 11 kW) nebo tepelným výměníkem z topného sytému kotle.

Dovnitř i ven
Bazény jsou většinou určeny pro vnitřní použití, ale existují i takové, které se dají provozovat venku. Vířivé bazény lze zapustit do země nebo volně postavit na povrch – ty jsou zpravidla obloženy dřevěným obkladem. Masážní systém je shodný s vířivými vanami. U hydromasáže lze volit různé druhy trysek, s různým způsobem masáže (rotační, pulzující nebo přímé). Bazény mohou být dále vybaveny podvodním světlem 12V, dávkovacím systémem pro desinfekci nebo ozonizátorem. Pro tepelnou izolaci, a tím i tedy levnější provoz, se používá vrchní krycí deska z polystyrénu, případně i z jiných materiálů.

Text: Martin Nejedlý, POOLSTAR s.r.o.

 

Určitě si vyberete
Společnost POOLSTAR s.r.o.se v roce 2005 stala výhradním
dovozcem vířivých bazénů amerického výrobce Cal Spas. Od
tohoto výrobce nabízí více než 100 modelů v 10 modelových
řadách. Dále zastupuje na tuzemském trhu výrobce vířivek pro
veřejné i soukromé využití firem Pichler Whirlpool, Poolspa,
Technic Industry a Astralpool – Iberspa.

 

Napsat komentář