Ventilátory Intellivent určují směr vývoje

Firma Nativa představuje zcela nový typ ventilátorů Fresh Intellivent – řídí automaticky vlhkost  a Intellivent Celsius- první ventilátor se zabudovaným teplotním snímačem  určeným k přenosu  vzduchu z teplé do studené místnosti. Oba ventilátory stanovují nové standardy pro tento typ výrobků.

Ventilátory Intellivent jsou řízené mikroprocesorem, na kterém velmi jednoduchým způsobem nastavíte Vaše požadavky a ventilátor bude zabezpečovat Vaše přání -  představují ve své oblasti naprostou a bezkonkurenční technologickou špičku.

Hlavní přednosti ventilátoru Fresh Intellivent

Velmi tichý provoz
Ventilátor je prakticky při provozu neslyšitelný.  Hladina hluku při běžném provozu dosahuje hodnoty 22 dB, tzn. že neruší ani obyvatele, kteří mají ložnici hned vedle koupelny.

Konstrukce nízkonapěťového motoru ventilátoru zabezpečuje velmi tichý provoz. Uživatelé, kteří měli nainstalovaný klasický ventilátor s typickými AC motory, sotva zaregistrují, že Intellivent je v provozu.

Energeticky úsporný výrobek
Maximální příkon ventilátoru  pouhých 5 W  řadí jednoznačně výrobek k nejúspornějším na trhu. Tato hodnota je cca 3x nižší než energetická náročnost běžně dostupných ventilátorů na trhu.  V případě potřeby je možnost připojit ventilátor na solární články s napájením 12 V.

Nastavitelné otáčky ventilátoru
Dle rozměru místnosti a nutnosti množství odtahovaného vzduchu si na přehledném displeji zvolíte ty správné otáčky ventilátoru, které budou přesně odpovídat Vašim potřebám. Můžete volit mezi 7 různými rychlostmi otáček ventilátoru, což je dostatečné pro každou koupelnu, WC nebo šatnu.

Konstrukce pro nepřetržitý provoz
Speciální konstrukce ventilátoru umožňuje jeho nepřetržitý provoz, aniž by došlo ke změnám jeho užitných vlastností po celou dobu. Životnost ventilátoru dosahuje 60 000 provozních hodin, což je cca 7 let nepřetržitého provozu.

Inteligentní řízení vlhkosti
Pokud hovoříme o automatickém řízení vlhkosti, tak vskutku máme na mysli automatické řízené mikroprocesorem bez zásahu obsluhy.

Pro uživatele tím odpadá pracné nastavování hodnot relativní vlhkosti, jak je tomu u ostatních ventilátorů od jiných výrobců, nebo dodavatelů.

Odtahový ventilátor Fresh Intellivent si sám otestuje hodnotu relativní vlhkosti při svém prvním uvedení do provozu. V okamžiku, kdy dojde k nárůstu relativní vlhkosti, se automaticky uvede do provozu, ve kterém je tak dlouho, než se vrátí  relativní vlhkost na původní hodnotu; pokud zjistí, že svou činností není schopen relativní vlhkost snížit, ventilátor se vypne. V tomto okamžiku mikroprocesor opětovně přepočítá novou hodnotu relativní vlhkosti, kterou vyhodnotí jako výchozí. Ventilátor následně bude reagovat na změnu hodnot relativní vlhkosti vztahující se k nové vypočtené hodnotě. 

Časovač
Zabudovaný inteligentní časovač můžete ovládat několika způsoby – pomocí světelného vypínače, tažného lanka, nebo samostatného vypínače. Na ovládacím panelu máte k dispozici volby tří časových úseků doběhu ventilátoru – 5, 15 nebo 30 minut. Dobu doběhu stanovíte zpravidla na základě velikosti koupelny. Odložení startu ventilátoru o 90 sekund je k dispozici v případě, že časovač je aktivován světelným nebo externím vypínačem.

Funkce automatického provětrávání
Pokud ventilátor není v provozu 16 hodin, je mikroprocesorem uveden automaticky do provozu po dobu 1 hodiny, aby byla zabezpečena výměna vzduchu v místnosti. Tím zamezíte starostem s vysokou vlhkostí, nebo zatuchlým vzduchem typickým pro nevětrané místnosti.

Bezpečnostní vypínač
Ventilátor má již standardně zabudovaný bezpečnostní vypínač, což přináší nejen úsporu času na instalaci, ale snižuje i vedlejší náklady na pořízení vypínače. Plně tím vyhovuje současným předpisům Evropské unie, které vyžadují bezpečnostní vypínač ke každému elektrickému zařízení natrvalo připojenému k elektrické síti.

Snadné čištění
Velmi užitečnou vlastností ventilátoru Fresh Intellivent je velmi snadný přístup jak k čištění odtahového potrubí, tak i vlastního ventilátoru. Pouze stisknete bezpečnostní pojistku a odklopíte ventilátor.

Variabilní napojení k odtahovému potrubí
Fresh Intellivent je přednostně určen k instalaci do vzduchových potrubí o průměru Ø 100 mm a Ø 125 mm. Pokud ovšem není možnost tohoto připojení a máte k dispozici odtahové potrubí menší než 100 mm, můžete instalovat ventilátor pouze na povrch, a to jak ve vodorovné, nebo svislé poloze.  Ventilátor nevyčnívá na stěně více než 30 mm, stále je zde dostatek místa pro připojení elektrických vodičů pro snadnou a rychlou instalaci.

Přehledný displej 

Řízení teploty
Vybavení rodinných domů  krbovými vložkami nebo kamny se stává běžným standardem. Jejich využití je  čistě pragmatické (obyvatelé s ním vytápějí dům), nebo pouze pro zpříjemnění atmosféry. Prakticky jakékoliv použití tohoto zdroje tepla přináší nárůst teploty v jeho blízkosti a tím i přetopení místnosti. Hlavním posláním  ventilátoru Intellivent Celsius je přenesení příliš teplého vzduchu do jiných chladnějších místností v domě.

Uživatel si zvolí na základě zkušeností maximální teplotu v okolí zdroje tepla. Na řídicím panelu si nastaví velmi jednoduchým způsobem spouštěcí teplotu a teplotní rozsah,  při kterém  má být Intellivent Celsius uveden do provozu. Současně lze nastavit otáčky ventilátoru pro dosažení optimálního průtoku vzduchu v závislosti  na velikosti místnosti a tepelného výkonu krbové vložky.

Tímto velmi elegantním řešením se maximálně možným způsobem využijte teplo od krbové vložky nebo kamen  a současně se docílí rovnoměrné teploty v  sousedících obytných místnostech domu.

Prostřednictvím tří barevných diod  (modrá, oranžová a fialová) dostáváte informace, v jakém provozním stavu se ventilátor právě nachází.

Barevné provedení a design
Viditelné lopatky ventilátoru nejen propůjčují vzhled ve stylu retro, ale současně i zabezpečí velmi nízkou hladinu hluku.

Vzhledem k širokým možnostem využití ventilátoru  (koupelny, WC, šatny apod.) a estetickým  požadavkům zákazníků na sladění celkového vzhledu místnosti jsou ventilátory Intellivent v různých barevných provedeních.

Základní jednotka s ventilátorem v barvě bílé a černé, přední kryt  je k dispozici v  šesti barevných provedeních – bílá, červená, stříbrná, titanová,  zlatavěhnědá a černá.

Správná volba
Jeden ventilátor má vše potřebné pro vytváření příjemného a zdravého ovzduší v koupelnách, toaletách, šatnách apod.
Odtahové  ventilátory Intellivent představují uživatelsky příjemný a funkční výrobky za použití nejnovějších technologických poznatků, které stanovují nové standardy. 

www.intellivent.cz

Napsat komentář