Venkovní markýzy pro každou zahradu i terasu

Venkovní markýzy si stále více upevňují své místo mezi nejoblíbenějšími prvky zastínění zahradních koutů, teras, zimních zahrad aj. nejen kvůli nepřebernému množství barevných odstínů látek, díky kterým se stane markýza desénovou součástí vašeho domu nebo vily, ale i co do počtu různých typů konstrukcí a variability ovládání.

Barevná škála a typy markýz

K dispozici je více jak 40 typů různých konstrukcí markýz v šířce 180-1200 cm a možností výsunu 150-500 cm a zajisté si mezi ca. dvě stě šedesáti barevnými odstíny vyberete i tu pro vás nejvhodnější barevnou kombinaci. O stálobarevnost látek netřeba se bát, textilie Rolrols se vyrábí ze 100% akrylového vlákna, které zaručí stále jasnou a sytou barvu a dlouhou životnost.

K co nejdelší životnosti a odolnosti proti vodě i plísním navíc přispívá prováděná impregnace a jelikož je markýza produktem určeným k ochraně před slunečními paprsky, je samozřejmostí navíc UV stabilizátor.

Markýzy a počasí
Venkovní markýzy jsou oblíbeným doplňkem i díky své využitelnosti za každého počasí. V horkých a slunečných dnech nabídnou stín pro pohodlné posezení venku, naopak v deštivém počasí poskytnou odpočinek bez obav o zmoknutí. Markýzy se využívají ale nejen k přímé ochraně před sluncem a deštěm či zkrášlení domu. Pomocí markýz je možné částečně regulovat klima uvnitř domu. Tím přispívají i ke snížení nákladů na klimatizaci.

Typy venkovních markýz
Chcete-li dobře využít možností svého bydlení, je potřeba zvolit správný typ markýzy. K dispozici jsou jak pevné, tak výsuvné, možnost volit regulaci sklonu, spouštěcí volán pro větší boční zastínění nebo způsob ovládání. Instalace pevných markýz je jednodušší a jsou cenově dostupnější, avšak intenzitu osvětlení není možné regulovat.

K tomu slouží naopak markýzy výsuvné, které se díky svým možnostem užívají k zastínění teras a balkónů. Na balkón a lodžie se doporučují venkovní sklopné markýzy, které jsou nejodolnější proti větru. K zastínění větších prostor, převážně teras, doporučujeme velkoplošné markýzy s ocelovou konstrukcí a chceme-li ochranu zimní zahrady, zvolíme stropní markýzu.

Další možností, kterou markýzy skýtají, je volba ovládání. Venkovní markýzy lze ovládat klikou, vypínačem na zdi či pro maximální pohodlí dálkovým ovládáním v kombinaci s čidly větru a slunce.

Pro více informací o markýzách se podívejte na web www.rolrols.cz


Doporučujeme také návštěvu největší vzorkové prodejny stínicí techniky v ČR: 

ulice Makovského 1392/2b (Shopping point Řepy), Praha 6  
Prodejnu Rol Rols si můžete prohlédnout ve virtuální 3D prohlídce.View Larger Map


Pelušková 1408, Kyje, Praha 
Podívejte se na virtuální 3D prohlídku
prodejny Rol Rols.


View Larger Map

 

Komerční sdělení 
foto: RolRols

Napsat komentář