Velký a nevzhledný radiátor, nebo obraz, který topí?

Váháte, jaký typ vytápění bude pro váš domov tím nejlepším? Chcete mít doma příjemné teplo a zároveň ušetřit pořizovací i provozní náklady a nejste si jisti, zda klasický radiátor pod oknem může splnit všechna vaše očekávání? Pojďme se tedy podívat na běžné způsoby vytápění a infratopení Wellina od rakouského výrobce Redwell Manufaktur GmnH.

Princip vytápění
Při konvenčním způsobu vytápění místnosti pomocí radiátoru umístěného pod oknem nebo přímotopu se ohřívá nejprve vzduch a až sekundárně pevné předměty, strop a podlaha. V prostoru tak vznikají různé teplotní úrovně, například mezi stropem a podlahou může rozdíl teplot dosáhnout až 4–6 °C. Po vypnutí topného tělesa pak místnost rychle vychladá. 

Infratopení Wellina funguje na principu sálavého vytápění. Topné těleso tak sálá teplo do celé místnosti, podobně jako klasická kachlová kamna. Nejprve se ohřívají pevné předměty, zdivo, strop a podlaha a až v druhé řadě vzduch. Prostor je tak vyhřátý rovnoměrně a bez různých teplotních úrovní, přičemž mezi stropem a podlahou je rozdíl teplot maximálně 1–2 °C. Prohřívání a vysoušení zdiva slouží také jako prevence proti plísním. Právě díky principu sálavého vytápění zůstává místnost vyhřátá několik hodin, i když je infrapanel vypnutý.

Široký radiátor pod oknem, nebo obraz, který topí?
Klasický radiátor pod oknem představuje tradiční způsob vytápění jak domů, tak také bytů. Možnosti výběru vzhledu či umístění nejsou příliš velké. Nehledě na jeho velikost, která je zvláště pro majitele menších obytných prostor klíčová, protože ať malý nebo velký radiátor, s prostorem pro něj je nutné vždy počítat. Obtíže může působit také čištění běžného topného tělesa, protože je značně členité a prach se usazuje i na místech, kam ani ta nejšikovnější ruka nedosáhne.

Infrapanely Wellina neboli obrazy, které topí, jsou prostorově nenáročné a slouží zároveň jako dekorace vašeho domova. Je možné si vybrat z široké škály velikostí, tvarů, motivů i barevných kombinací. Možnost volby máte také v umístění topného obrazu nebo zrcadla na stěnu nebo na strop. Díky speciálním materiálům, ze kterých je infratopení vyrobeno, odolávají tato topná tělesa vlhkosti a jsou tedy ideálním způsobem vytápění nejen obytné místnosti, ale také koupelny nebo třeba bazénu. Povrch z emailové oceli navíc odolává stárnutí a vzhled obrazu se tím nemění. Infrapanely Wellina nejsou členité jako klasický radiátor a o to snazší je také údržba, protože rovnou plochu jednoduše setřete a prach je pryč, což ocení především alergici a astmatici. 

Pořizovací a provozní náklady
Konvenční způsoby vytápění si často žádají nákladné stavební úpravy, budování složitých rozvodů vody, kotelen, kouřovodů a s tím spojené bourací práce. Čas od času klasický topný systém potřebuje údržbu či opravy a po určité době také renovaci, v případě plynových zařízení kontrolu systému a spalinových cest.

Topný systém Wellina vyžaduje pouze tři věci: přívod elektrické energie, termostat a samozřejmě topné těleso – infrapanel. Zároveň tak odpadají stavební práce a nejsou potřeba ani technické místnosti. Instalace topného obrazu či zrcadla je velmi snadno proveditelná svépomocí nebo topné těleso nainstaluje zkušený technik, který také doporučí nejvhodnější místo pro infrapanel, aby fungoval co možná nejefektivněji. Pozdější revize ani opravy nejsou třeba díky vysoké kvalitě materiálu (karbonové vlákno uložené v akumulačním jádru z drceného lávového kamene). Záruka na dodané zboží je 60 měsíců.

Infrapanely Wellina šetří nejen pořizovací, ale i provozní náklady. Díky principu sálavého vytápění nedochází ke ztrátám tepla a teplotu je tak možné snížit bez obav o ztrátu tepelné pohody u vás doma, přičemž snížení o 1–3 °C přináší úsporu ve výši 10–12 procent oproti běžným způsobům vytápění. V porovnání nákladů na vytápění je úspora sálavého topení oproti přímotopu až 50procentní a oproti plynu 20procentní. Při vytápění infrapanely máte také nárok zvýhodněnou přímotopnou sazbu D45d. Návratnost investice do sálavého topení Wellina je 4–5 let.

Stále váháte, který způsob vytápění by byl pro váš domov nejlepší? Dodejme ještě, že infrapanely Wellina slouží svým spokojeným zákazníkům ve více než třiceti zemích světa a nespornou zárukou kvality je také získání mnoha mezinárodních certifikátů (ISO 9001 a 14001, CE, IGEF, G-OSTR, RW, TUV, GS, CSA). 

Pokud vás sálavé infratopení Wellina zaujalo, neváhejte kontaktovat dodavatele pro Českou republiku Usby, s.r.o. nebo navštivte jeho webové stránky www.usby.cz.

DOVOZCE A PRODEJCE PRO ČR A SR:
USby s.r.o., Na Svěcence 2494/2a,
193 00 Praha 9-Horni Počernice.
www.usby.cz, E: info@usby.cz

OBCHODNÍ ZASTOUPENÍ:

Jiří Gottwald
Za Litavou 1013
267 51 Zdice
Tel.: +420 731 406 014
E-mail: jirigottwald@usby.cz
Kafe do vany
Údolní 31
602 00 Brno
Tel.:+420 725 341 555
E-mail: klepacek@usby.cz
BV – TOP s.r.o.
Letohradska 367/5
170 00 Praha 7
Tel.: +420 721 236 158
E-mail: bvtop@usby.cz
Ekooheň s.r.o.
Na sadech 21
370 01 České Budějovice
Tel.: + 420 736 623 456
E-mail: obchod@biokrb.net
Karel Polomis
T. G. Masaryka 113/61
357 33 Loket
Tel.: +420 603 152 582
E-mail: polomis@usby.cz
TermoWatt, s.r.o.
Bendlova 2237
470 01 Česká Lípa
Tel.: +421 731 659 316
E-mail: zacek@usby.cz
Fire-Design s.r.o.
Hornopolní 3314/38
702 00 Ostrava
Tel.: +420 596 633 429
E-mail: hermanek@usby.cz
 

 

Napsat komentář