Užiteční pomocníci do domácnosti či kanceláře

Máte rádi věci nejen krásné, ale i užitečné? Zajímá vás, jak si vylepšit vzduch v bytě nebo na svém pracovišti? Chtěli byste lépe spát a vyhnout se alergiím a respiračním onemocněním? Pokud jste alespoň na jednu z otázek odpověděli ano, pak jsou následující řádky určeny právě pro vás.

V současné době vyspělé techniky se stále více obklopujeme technickými vymoženostmi a elektronikou, jako jsou např. televize, počítače, kopírky apod. Tyto přístroje nám sice na jedné straně pomáhají s prací či zpříjemňují náš volný čas, nicméně pro naše zdraví nejsou to pravé.

Ve spojení s ostatními syntetickými a PVC materiály v domácnosti vytváří vzduch, který je pro lidi naprosto nevhodný, až toxický. Jejich vliv samozřejmě nezpozorujeme okamžitě, ale po dlouhodobém působení se nám mohou objevit nejrůznější zdravotní problémy jako např. alergie, astma, poruchy spánku, deprese atd.

Souhrn těchto vlivů je označován jako „Syndrom nezdravých budov“. Toto skryté nebezpečí na nás číhá zejména na podzim a v zimě, kdy méně větráme, abychom neplýtvali drahou energií a zároveň si nechceme do bytu pouštět smog. Žijeme v domnění, že doma za zavřenými okny jsme v bezpečí, ale bohužel je to velký omyl.

Tuto zjevně bezvýchodnou situaci lze ale řešit. Pomoci nám může čistička vzduchu, která si poradí jak s nečistotami, které poletují vzduchem, tak se všemi výpary z umělých hmot a elektroniky. Čističek je na našem trhu velké množství a každý si může vybrat, jakému přístroji dle jeho parametrů dá přednost.

Při výběru se zajímejte nejen o počáteční investici do koupě, ale i o následné náklady na provoz, jakými jsou náhradní filtry či spotřeba přístroje, která se může v některých případech značně podepsat na vyúčtování za elektřinu.

Kvalitní čističkou vzduchu, která rodinný rozpočet nijak nezatíží je Ionic-CARE Triton X6. Tato čistička zachytává nečistoty s účinností 96 % na omyvatelném filtru, tudíž není potřeba žádné filtry dokupovat. Dále neobsahuje ventilátor a díky tomu je naprosto tichá a zároveň je její spotřeba minimální, srovnatelná např. s úspornou žárovkou. Tento přístroj obsahuje navíc ionizátor, který obohacuje vzduch o záporné ionty, které tvoří vzduch svěží jako v přírodě a dokáže potlačit únavu, stres i poruchy spánku či bolest hlavy.

Čističku vzduchu můžete objednat na www.ionic-care.cz a při uvedení kódu LN1 do objednávky získáte navíc hodnotný dárek.

Další problém, který nás v mnoha bytech trápí, je nedostatečná vlhkost vzduchu. Ta se projevuje vysycháním sliznic, kašlem či rýmou. Kromě těchto nepříjemných příznaků jsme náchylnější k respiračním chorobám a bojujeme s únavou. Tuto situaci nám pomůže vyřešit zvlhčovač vzduchu. I zvlhčovačů je na našem trhu spousta, jen si vybrat. Pracují na různých principech a podle toho se odvíjí jak jejich účinnost, tak spotřeba.

Nejúčinnější a nejhygieničtější je princip teplé páry, ovšem za daň vyšší spotřeby, protože voda se nejprve topným tělesem předehřívá. Úspornější je ultrazvukový princip, který produkuje studenou páru a šetří tedy energii za předehřev.

Ocean-CARE H4 je praktický zvlhčovač
, který umí oba tyto principy kombinovat, každý si tak může jeho provoz naprogramovat dle svých potřeb. Má v sobě zabudovaný automatický senzor, který sleduje okolní vlhkost a dle nastavení požadované hodnoty se sám spíná a vypíná. Praktický je i časovač a zvukové upozornění na prázdnou nádržku.

Tento přístroj lze zakoupit prostřednictvím webu www.ocean-care.cz a pokud při objednání uvedete kód 2ABC, získáte navíc malý dárek.


Napsat komentář