Úsporné vytápění s maximálním komfortem

Podlahové topení je uživatelsky považované za nejkomfortnější způsob vytápění. Přináší lepší pocit tepelné pohody při nižší teplotě v místnosti. Nevíří prach, je vhodné pro astmatiky a alergiky.

Převratnou novinkou ze Švédska je teplovodní podlahové vytápění OPTIHeat posouvající tento komfort ještě mnohem dále, za současné hranice a možnosti. To vše s výraznou úsporou provozních nákladů.

Nízká teplota, vysoký výkon – uspoří až 40% nákladů na vytápění
Švédská novinka pracuje s velmi nízkou provozní teplotou. K nastolení požadované tepelné pohody v systému stačí teplota vyšší o pouhé 2 až 3 oC než je požadovaná teplota v místnosti. V praxi to znamená, že při požadované teplotě 20 oC v místnosti je teplota média v systému přibližně 23 oC, což tento systém řadí mezi nejefektivnější způsoby vytápění, které jsou v současnosti na trhu vůbec k mání. Je to dané velmi rychlým prouděním malého množství vody – pouhých 14 l na 100 m2. Nejen tyto faktory, ale mnohem více faktorů, se kterými systém OPTIHeat dokáže pracovat pak přináší úsporu až 40% provozních nákladů na vytápění.

Nezáleží na zdroji energie – vždy šetříte provozní náklady
Systém OPTIHeat je plně variabilní a umožňuje připojení téměř jakéhokoli zdroje energie, ať už na elektřinu, plynové nebo dřevoplynové kotle, rekuperační jednotky, kombinované krbové vložky apod. Za zmínku však stojí propojení systému s tepelným čerpadlem, které má díky nízké provozní teplotě systému OPTIHeat daleko účinnější topný faktor – COP až 5,7.

Novostavby i rekonstrukce
Díky velmi malému vnějšímu průměru, který je pouhých 9,2 mm, nabízí potrubí OptiFlex neskutečné množství uplatnění při jeho pokládce a to nejen v novostavbách, ale především při rekonstrukcích různých objektů. Klasickou pokládkou na tepelnou izolaci a zalitím betonem či anhydridem možnosti uplatnění a způsoby pokládky tohoto systému teprve začínají. OPTIHeat lze například stejně dobře položit do vyřezaných drážek v betonu, čímž se výška podlahy při případné rekonstrukci vůbec nezmění. Další možností je přímé nalepení tavnou pistolí na betonovou plochu nebo položení na dřevěnou odlehčenou podlahu do sádrokartonového rastru. Při takovém položení podlahy je pak její reálné zvýšení při rekonstrukci pouhých 10-15 mm pod podlahovou krytinou. Pro nášlapnou vrstvu podlahy je pak možné využít téměř všechny dostupné typy podlahových krytin.

Materiály, které vás přežijí
Použité materiály v systému OPTIHeat jsou spolehlivé a vykazují dlouhou životnost. Všechny kovové výrobky jsou pouze z ušlechtilých kovů, jakými jsou nerezová ocel, měď, bronz nebo mosaz. Samotné potrubí OptiFlex má životnost 80 let a je na něj standardně poskytována 10letá záruka, což svědčí o jeho mimořádné kvalitě.

Široké využití
Systém OPTIHeat je jediným skutečným nízkoteplotním systémem. S využitím moderních technologií, materiálů a díky nekonvenčnímu způsobu myšlení umožňuje úsporná energetická řešení pro dům, byt, obchodní centra, sklady, výrobní haly nebo třeba i vytápění bazénu.

OPTIHEAT.cz s.r.o.
Malešická 2470/16a
13000 Praha 3
www.vytapenioptiheat.cz  

Napsat komentář