Únavné sluneční paprsky v podkrovních interiérech vyřeší rolety R-Lite

Ať už bydlíte v podkrovním bytě, anebo jen máte v podkroví ložnici, jistě vás sluneční paprsky obtěžují stejně, možná více než v okolních pokojích. Po desítkách let, kdy nebylo možné sehnat nic lepšího než žaluzie anebo závěsy, se obojí hodně omrzí. Střešní okna navíc vyžadují speciální péči, kterou jim tak ledajaký stínící prostředek nenabídne.

Nebaví vás běžné stínění, vyzkoušejte rolety R-Lite
Interiérové rolety jsou v dnešní době velice oblíbené pro svůj design a stínící vlastnosti. Navíc nevyžadují tak složitou údržbu, jako tradiční žaluzie. Střešní okna v podkrovních pokojích a bytech si však kladou vyšší požadavky na okenní rolety. Je to samozřejmě způsobené netradičním úhlem umístění podkrovních oken. Rolety by museli držet pod úhlem, což ještě nedávno uměla jen tradiční žaluzie. Běžné interiérové rolety jistě neposlouží svému účelu v podkrovních bytech, proto vznikly rolety R-Lite. Tyto rolety jsou vhodné ke všem typům střešních oken. Kromě tradiční rolety totiž obsahují také hliníkové vodící lišty, ve kterých se látka pohybuje. Tím je zajištěno stínění rolet, bez jakéhokoli průniku světelných paprsků po stranách. Pokud máte podkroví vyšší, nemusíte se ničeho obávat. Pro snadnější manipulaci se používá ovládací tyč. V případě nižšího interiéru lze rolety ovládat manuálně zatažením za dolní konec profilu.

Stejně jako u běžných interiérových rolet i roleta R-Lite má na výběr z velkého množství vzorů a barev na látku. Jedno z výhod je i možnost výběru látky, která je úplně zatemňujících anebo částečně propouštějící světlo. Můžete tím docílit skvělého světelného efektu v interiéru. Jedinou zjevnou nevýhodou rolet je prakticky nemožná přesnější regulace světla. Je možné pouze zatáhnou či vytáhnou roletu, jiné polohy již nemá. Pokud tedy nemáte rádi úplné přítmí, je vhodné zvolit látku, která částečně propouští světlo a bude vám tuto polohovací schopnost imitovat.

Napsat komentář