Umíte uklízet?

Možná se Vám to zdá jako hloupá otázka. Dělání pořádku přeci zvládá každý. To ale není úplně pravda. Schválně, co má společného úklid a barvy žlutá, červená, zelená
a modrá?

Každý z nás má zažité postupy, které při úklidu praktikuje. Buď jsme je podědili, nebo si je v průběhu života, který z jedné šestiny prouklízíme, osvojili. Teď však přichází čas, abychom společně opustili stávající úklidové rituály a začali úplně jinak. Věřte, že to má své opodstatnění.

Žlutá, červená, zelená a modrá jsou barvy, které mají při dělání pořádku zásadní význam. Každý dům, byt či kterýkoliv jiný prostor lze totiž rozdělit do čtyř barevných zón. Vaše koupelna dostane barvu žlutou, toaleta červenou, kuchyně a jídelna se podělí o zelený odstín a na všechny ostatní místnosti, např. obývací pokoj, ložnici, pracovnu, chodbu, zbývá modrá. Proč ale interiér takto barevně dělit? „Veřejnost moc nevnímá, že ložnici, kuchyň nebo koupelnu je třeba uklízet jinak. Každá místnost vyžaduje odlišnou péči. Ta spočívá ve stylu úklidu, použitých materiálech a samozřejmě i v adekvátní chemii. Existují také například speciální utěrky z mikrovlákna ve čtyřech barevných odstínech, které přesně odpovídají zmíněným zónám v domácnosti a vy si je tedy nemáte šanci poplést. Díky nim se Vám nikdy nestane, že byste stejný hadřík použili v kuchyni pro jídelní stůl, tak pro WC mísu na toaletě.“ vysvětluje paní Hana Šináglová, majitelka a odborný garant úklidové profesionální společnosti Pohodlnější život, s.r.o. Díky této zdánlivé drobnosti si významně usnadníte práci. Nebudete již muset hlídat, se kterou utěrkou jste kde poklízeli. Ani to, zda přípravek, který jste použili na prach v obývacím pokoji a ten, s nímž jste čistili v kuchyni např. nerezovou lednici, spolu na jednom hadříku nebudou reagovat a ledničku pak nepoškodí. 

„Dnešní domácnost se neobejde bez moderního nerezu. Její údržba ale není jednoduchá. Pokud se i Vám nedaří vaši nerezovou lednici v kuchyni vyleštit a zbavit všech otisků, zkuste speciální čistící pěnu Tabletu Stainless steel clearing mousse na nerezové povrchy. Přípravek totiž obsahuje navíc leštící složku, která vyčistí a zářivě naleští nerez i chrom,“ prozrazuje svůj tip pan Evžen Nýdrle, jednatel společnosti Tableau Care CZ, která je uznávaným výrobcem čisticích prostředků a pokračuje: „Pěna navíc zaručuje daleko efektivnější výsledek, protože na rozdíl od tekutých prostředků rychle nesteče a dobře se do nerezového povrchu zapracuje.“ 

Pro všechny, které praktická hadříková teorie oslovila, máme ještě jeden tip: „Utěrku složte na čtverec, který ještě jednou přeložte. Hadřík teď bude mít velikost obdélníku a vy získáte 16 ploch využitelných pro úklid, utěrku totiž postupně rozděláváte a otáčením postupně využíváte všechny dosud čisté plochy,“radí závěrem paní Hana Šináglová.

Tekuté stříbro pro nový lesk
Nablýskejte si svůj domov nejen čistotou, ale i takřka kouzelným prostředkem – roztokem pro postříbřování kovů Silver plating solution od společnosti TABLEAU Care CZ. Tento produkt se skvěle hodí pro postříbřování a leštění starožitných předmětů v materiálech postříbřený kov, měď či mosaz, ze kterých udělá blyštící se skvosty. Jak prostředek použít? „ Malé množství roztoku naneste na čistý hadřík nebo mikrovláknovou utěrku, poté jej krouživými pohyby vetřete do povrchu vybraného předmětu. Postříbřovací tekutina následně vytvoří vrstvu čistého stříbra, která je trvanlivá, neoloupe se a dokonale zakrývá barvu mědi a mosazi,“ uvádí pan Evžen Nýdrle. 

Kvalitní čisticí a úklidové prostředky řady Tableau najdete na www.peceodomov.cz.

Napsat komentář