Umění v obrazech tapet

Art Gallery je ojedinělá kolekce osobitých obrazových tapet od designérů z celého světa exkluzivně pro značku Tres Tintas Barcelona.

Autoři této neobyčejné kolekce, stejně jako autoři ostatních tapet značky Tres Tintas Barcelona, jsou osobnosti, jež mají své místo v nejrůznějších oblastech výtvarného umění.

Ať je to Mercedes Cuetos, jejíž univerzální styl září také ve světě módy, tvorbě šperků i interiérovém designu, nebo Julieta Álvarez, která vedla úspěšnou módní značku. Pro její tvorbu jsou typické tenké a jemné linky, jistý nádech naivity a zvláštní záliba v motivech pocházejících ze světa přírody a zvířat, se kterým se cítí být spojená. Svým citem pro rytmus a kombinaci přeměňuje tyto vzory v nádherné textury.

Dále pak ilustrátorka a módní návrhářka Julia Pelletier. Ilustrace a móda, tyto dva obory, dvě její vášně, se evidentně odrážejí v obrazu její tapety Equilibrio. Splynutí obou světů, módy a kresby, je znakem, který udává tón její tvorbě, oba světy se vzájemně prolínají. Mezi její práce patří ilustrace knih a časopisů, návrhy jejich obálek, potisk, ručně malovaný textil, malba, reklama nebo právě i tapety.

A v neposlední řadě trio Inocuo The Sign Studio, které tvoří Javier Gutiérrez, ve světě barcelonského grafitti známý jako Inocuo, David Fernández, uznávaný španělský ilustrátor, který má blízko ke kultuře skateboardu a surfu. Posledním umělcem této trojice je Txema Alguacil, odborník na animovanou ilustraci a bývalý ředitel několika reklamních agentur.

Mají společně na kontě ilustrace pro módní a trendové časopisy, vizuální styl mnoha značek, audiovizuální projekce či přebaly CD. Jejich široká tvorba sahá do reklamy automobilek jako je Volkswagen, Škoda, Seat a Nissan, projektů pro Budweisser, Estrella Damm a Pepsi. Tato, ve startu, parta grafiťáků se dnes honosí spoluprací i s několika televizními stanicemi, téměř všemi španělskými hudebními vydavatelstvími a zvučnými značkami jako je Lego, Adidas nebo Epson a na poli textilního designu Nike, Hurley či Levi´s.

Neméně hvězdnou kariérou prochází i ostatní tvůrci kolekce jako je Jonathan Calugi, Judy Kaufmann, Raphael Garnier, Kurda Kiyoshi a další.

Tento úspěšný projekt velkoplošných obrazových tapet vznikl v roce 2010 a letos se rozrůstá o 13 nových, nádherných obrazů. Prohlížejte, kochejte se a hledejte v nich myšlenku autora i vlastní vjem. Věříme, že Vás zaujmou a pokud se pro některou rozhodnete, vdechnou Vašemu interiéru osobitost.
Celou galerii najdete na http://tapety.entrada.cz/Art-Galery-C178/.


Napsat komentář