Tipy na levnou elektřinu

Elektrická energie patří mezi položky v domácnosti, jejichž ceny neustále stoupají. Šetření se většinou uskutečňuje jenom na základě vlastního omezování úkonů spojených s provozem elektriky. Výhledy do budoucnosti nejsou, bohužel, nijak oslnivé. Nic jiného než zvyšování nečekejte, pokud zrovna nemáte vlastní zdroj elektrické energie.

Samá elektřina a placení
Další díl seriálu v televizi, nová počítačová hra, nové album oblíbené skupiny, ohřívání jídla v mikrovlnné troubě, vysávání nečistot na koberci, mytí nádobí v myčce na nádobí, světlo ve všech místnostech… Určitě byste našli i mnohé jiné příklady, které se staly součástí vašeho života a kde je zdrojem elektřina. Je skutečně nutné splácet stále vyšší účty za její dodání? Bude vám to připadat zvláštní, ale můžete patřit k odběratelům elektřiny s nejvyššími cenami v naší republice. A jistě oceníte změnu, protože dodavatel elektřiny se dá velmi snadno změnit. Stačí si vybrat vám nejvíce vyhovujícího dodavatele elektrické energie a máte vyhráno. Ceny elektrické energie se dají velmi jednoduše porovnávat díky speciálním webovým stránkám, kde se zanesením základních údajů dozvíte, jak jsou na tom jinde a jak momentálně vy.

Srovnání cen online je velmi populární a provádí se zcela nezávisle. Nikdo si tedy neplatí reklamu, aby zrovna jeho firma měla nejlepší ceny na trhu, i když tomu tak ve skutečnosti není. Ceny energií si porovnáte například na webu www.srovnejto.cz, kde se už hodnotí nějakou dobu. Kromě elektřiny zde srovnáte i jiné finanční produkty. Vy si vyberete vám vyhovující kategorii – tedy elektřinu a brzy se dozvíte, zda v budoucnu ušetříte nebo ne. Nejprve musíte zadat několik údajů – současného dodavatele, sazbu, kraj, spotřebu, jistič a kontakt na vás. Musíte také uvádět, zda jde o srovnání pro firmu nebo pro domácnost. K zanesení údajů si připravte poslední vyúčtování za elektrickou energii. Jakmile vše bude v online kalkulačce zavedené, odkliknete a záhy získáte výsledky porovnání cen dodavatelů elektřiny na našem trhu. Jak je na tom vaše cena elektřiny? Nastal čas na změnu, nebo jste maximálně spokojeni?

Pokud je u vás výsledkem první varianta, zkuste si vybrat jednoho z nejlevnějších dodavatelů a můžete změnit dodávku – rovněž online a ihned. Bez zbytečného čekání si vyplníte online smlouvu, v případě se můžete informovat o možnostech u telefonních operátorů na podrobnosti. Je jasné, že v tomto případě se vám čekání moc nevyplatí – rychlá změna vám přinese výrazné úspory financí, které jistě investujete jinde. Srovnání cen elektřiny vám zabere pouhých několik minut. Je zajištěna stálá aktuálnost zde uvedených informací od společností zaměřených na dodávky energie do českých a moravských domácností a firem.

Napsat komentář