Tepelná čerpadla opět o krok napřed

Obchodní značka DIMPLEX je dobře známá nejen v Evropě, ale prakticky na všech světadílech. Na českém trhu je od roku 1993 a za tu dobu si uživatelé tepelné techniky s tímto označením ověřili, že se jedná o výrobky vysoké kvality, výborných technických parametrů s dlouhou životností od výrobce GLEN DIMPLEX DEUTSCHLAND, kde se vývojem a výrobou zabývají profesionálně více než 30 let. Mezi výrobky tepelné techniky převládají dlouhodobě tepelná čerpadla všech systémů v široké škále výkonů, využitelná prakticky pro jakýkoliv objekt.

Ve středoevropských klimatických podmínkách dominují tepelná čerpadla systému vzduch-voda. Tento typ je specialitou značky DIMPLEX, která dokázala posunout spodní hranici efektivního provozu čerpadel od května letošního roku z dosavadních -20°C na neuvěřitelných – 25°C. Naopak teplota výstupní topné vody se u standardních provedeních posunula z 55°C na 58°C, přičemž u takzvaných “středněteplotních” je výstupní teplota 65°C, u “vysokoteplotních” dokonce 75°C. Ve vhodném zapojení pak mohou s úspěchem pracovat v topných systémech, které potřebují teplotu topné vody až 90°C. Takovými parametry se nemůže pochlubit žádný jiný výrobce u nás ani v zahraničí. Reverzibilní tepelná čerpadla vzduchvoda, které se používají pro vytápění nebo chlazení, jsou unikátní v tom, že v režimu chlazení mohou v zabudovaném dalším výměníku ohřívat teplou vodu nebo bazén odpadním teplem z chladícího režimu.

Zájem o tento typ tepelných čerpadel neustále vzrůstá. Také u tepelných čerpadel systému země-voda došlo k významné inovaci a to rozšířením výkonové řady. Čerpadla tak dosahují topných hodnot od 5 až do 130 kW. Jsou mezi nimi také takzvané vysokoteplotní modely s teplotou topné vody až 70°C. Mezi oblíbená zařízení patří tepelná čerpadla pro ohřev vody s integrovanými bojlery o objemu 300 l, která využívají energii obsaženou v odpadním vzduchu v domácnostech nebo provozovnách, přičemž v letních obdobích je využívána teplota z venkovního vzduchu. Tato zařízení nejen že bezkonkurenčně levně ohřívají vodu, ale slouží k řízené výměně vzduchu – rekuperaci, sice ne vzduchové ale do vody. Každá novostavba, ale i zateplené domy s novými okny ocení snižování vnitřní vlhkosti právě tímto zařízením. V nabídce jsou rovněž výkonná tepelná čerpadla určená k ohřevu vody v bazénech různých velikostí, která umožňují významně prodloužit koupací sezónu jak v domácích tak veřejných bazénech.

Tepelná čerpadla DIMPLEX a další výrobky tepelné techniky dodává na český trh společnost TERMO KOMFORT,s.r.o., která rovněž zajišťuje související činnosti, jako jsou poradenská činnost, projekce, školení pro projektanty i montážní firmy, přednáškovou činnost na odborných výstavách, instalační činnost. 

Napsat komentář