Tepelná čerpadla jsou slavná!

 Tepelné čerpadlo jako alternativní zdroj obnovitelné energie dokáže snížit náklady na provoz domu i o více než polovinu. Stále častěji se využívá k vytápění objektů, ohřevu teplé vody, klimatizaci i vyhřátí bazénu.
Není divu, když návratnost peněz, které u průměrného rodinného domu investujete do tepelného čerpadla navíc oproti plynovému kotli, je díky následné úspoře provozních nákladů vypočítána nejvýše na šest let.
Tepelná čerpadla jen u nás vytápí i chladí už 10 tisíc objektů, k nimž patří i známé, například těchto sedm:
1. AZ Tower – nejvyšší budova v České republice
2. ZOO Ústí nad Labem – ekologická stavba roku
3. Strahovský klášter
4. Vysoká škola báňská v Ostravě
5. Budova Nadace partnerství
6. Golf Resort Kunětická Hora
7. Penzion Kateřiny Neumannové v Zadově

A právě tato naše olympijská vítězka říká: „Velmi mi záleželo na tom, aby byl penzion postavený a provozovaný v souladu s životním prostředím. I to byl důvod, proč jsem se rozhodla využít k vytápění domu a k ohřívání vody tepelné čerpadlo.“
Prozradíme vám, jaký typ její penzion v Zadově používá: je to švédské zařízení IVT Greenline D35, odebírající teplo z pěti 115metrových hlubinných vrtů. Celý penzion vytápí s tepelnou ztrátou 58,9 kW a ohřívá 675 litrů teplé užitkové vody. Výkonem 35 kW pokryje 91 procent roční spotřeby tepla, a zbývajících devět procent dodá v případě silných mrazů externí elektrický dotopový kotel o výkonu 24 kW.
I další olympionik, Lukáš Bauer, je fanoušek tepelných čerpadel. Věděl o nich už dávno před tím, než začal stavět rodinný dům. Postupně získával další informace, a to jak z článků, tak z častých cest do Skandinávie, kde se tepelná čerpadla velmi používají. Zaujal ho nejen princip tepelného čerpadla, což je vlastně „obrácená lednička“, ale také snadnost topení, které nevyžaduje žádnou obsluhu.
„Po dvou topných sezónách ve zdejších horských podmínkách jsme naprosto spokojeni, a to jak se samotným zajištěním tepla a teplé vody, tak i s fakturami za elektřinu,“ uvádí Lukáš Bauer.

Takto komfortně topit můžete i vy

Zaujalo vás tepelné čerpadlo také? Nechte si ho tedy zdarma navrhnout prostřednictvím elektronického formuláře společnosti IVT, který naleznete zde.
Její odborníci mají zkušenosti jak s nabídkou čerpadla pro vytápění jediné místnosti, tak i areálu celé zoologické zahrady – viz výše.
Ve formuláři poptávky vyplníte pouze několik základních údajů o vašem objektu a preferencích, a pak už jen počkáte, až vám na uvedenou e-mailovou adresu přijde odpověď.
Třeba bude pro vás nejlepší revoluční tepelné čerpadlo Air X, druh vzduch/voda, případně jiný žádaný model ze širokého sortimentu.
Využít můžete také interaktivního průvodce výběrem tepelného čerpadla, nebo bezplatnou linku zákaznické podpory na čísle 800 488 488.
Společnost IVT je s 10 tisíci nainstalovanými tepelnými čerpadly jejich dlouhodobě největším prodejcem v České republice. Od roku 2004 patří do koncernu BOSCH ThermotechnikGmbH, evropského vůdce v oboru topenářské techniky.

Napsat komentář