Tepelná čerpadla, jako standard moderního bydlení

Ještě nedávno bývala tepelná čerpadla pouze součástí novostaveb luxusních vil movitých obyvatel. Jejich přínosy zejména v oblasti úspor na vytápění jsou ale tak vysoké, že se jejich využití stále rozšiřuje. V dnešní době jsou dokonce považovány za standardní vybavení moderních novostaveb a jsou realizovány také při rekonstrukcích interiérů. Většina architektů plánuje tepelná čerpadla již do návrhu.

4 základní výhody tepelných čerpadel

Tepelná čerpadla dokáží všem objektům přinést řadu výhod. Základní a nejdůležitější přednosti jsou 4. Všechny si nyní detailněji představíme. 

1. Výrazná úspora nákladů a zvýšení komfortu

Všechny typy tepelných čerpadel dokáží výrazně snížit výdaje za vytápění objektu. Čerpají energii ze země, vzduchu nebo vody. Díky moderním technologiím i relativně malou energii dokáží přeměnit na velké množství tepla s minimálními výdaji. Výkon může být kdykoliv regulován, což také zvýší komfort využívání domácnosti.

2. Ideální pro nízkoenergetické novostavby

Moderní stavebnictví stále více klade důraz na snižování energetických náročností budov. Tepelná čerpadla jsou tedy ideálním produktem pro moderní stavebnictví.

3. 3 funkce v jednom

Opravdu moderní variace tepelných čerpadel mohou sloužit také, jako víceúčelová zařízení. Dokonce mohou sloužit hned ke třem účelům. Hlavní zůstává stále vytápění budov, které může být ale v horkých letních dnech nahrazeno chlazením interiérů a tepelná čerpadla mohou dokonce sloužit i pro ohřev vody.

4. Snadné ovládání

Také ovládání tepelných čerpadel se neustále vyvíjí podle trendů současné architektury. Nyní je ovládání snadné a intuitivní a některá čerpadla nabízí funkci rozšířené správy spotřeby energie, kterou lze ovládat na jediném displeji.

Jedině u specializovaných výrobců

Aby dokázalo tepelné čerpadlo plnit všechny zmíněné funkce opravdu dokonale, musí být vyrobeno pomocí moderních technologií a hlavně u specializovaných výrobců. Jedním z největších specialistů v tomto oboru je společnost Daikin. Tepelná čerpadla Daikin jsou celosvětově proslulým pojmem už několik desítek let. Ve svém výrobním sortimentu mají tepelná čerpadla v různých variantách provedení. V nabídce najdete zastoupené vysokoteplotní tepelné čerpadlo, nízkoteplotní tepelné čerpadlo i geotermální čerpadlo. Všechny modely s vysokou účinností.
 

Napsat komentář