Tepelná čerpadla EHS: ekologický a ekonomický systém vytápění

 Čím dál více Čechů sází na ekologické vytápění: každá 10. novostavba je vybavena moderním tepelným čerpadlem. Šikovný systém kombinující topení, ohřev vody i klimatizaci si však můžete pořídit i do staršího domu.

  Proč se vyplatí přejít na ekologické vytápění?
 

Stoupající ceny energií vedou ke zvyšování provozních nákladů spojených s topením. Běžné způsoby vytápění jsou nejen neekonomické, ale také nešetrné k životnímu prostředí. Zatěžují jej těžbou i emisemi skleníkových plynů. Vsadíte-li i vy na ekologická tepelná čerpadla, snížíte své náklady nejméně o 30 %, získáte výhodnější tarif u poskytovatele elektřiny a přispějete k zachování zelené planety. Náklady na pořízení tepelného čerpadla se vám vrátí do 10 let.
 

  Jak funguje tepelné čerpadlo
 

Tepelné čerpadlo využívá teplo z obnovitelných zdrojů k topení, ohřevu vody i klimatizaci. Nejčastějším zdrojem energie bývá okolní vzduch nebo voda. Tepelné čerpadlo je úžasně ekologické: dokáže získat cca 75 % energie potřebné k vytápění z prostředí.Z 1 kWh elektřiny, kterou potřebuje ke svému chodu, dokáže zdarma – díky energii z okolí – vytěžit 4násobek.
 

  Výhody systému EHS
 

EHS je systém tepelných čerpadel značky Samsung. Ta svými výrobky dlouhodobě usiluje o snížení zátěže životního prostředí a zachování zelené planety. Vyvinula proto systém EHS, který:
zajistí vytápění, ohřev vody a klimatizaci v jednom,
využívá nejmodernější technologie pro dlouhou životnost a pohodlnou obsluhu,
másezónní topný faktor v nejlepší světové třídě: tedy vysoký poměr mezi vyrobeným teplem a potřebnou elektrickou energií. Díky tomu má:
o o 30-36 % nižší náklady v porovnání s obvyklými systémy,
o až o 40-59 % nižší emise škodlivého oxidu uhličitého, tedy skleníkového plynu, který je hlavním původcem globálního oteplování.

 

  Tepelná čerpadla vzduch-voda
 

Patří k nejpraktičtějším typům tepelných čerpadel. Energii z venkovního vzduchu dokáže využít k ohřevu podlahového vytápění, radiátorů i pitné vody. Instalace navíc není nijak náročná, jde proto o ideální vytápěcí systém z hlediskaúčinnosti i nákladů. Můžete jej navíc propojit i se solárními panely a ušetřit tak další energii.

 

  Tepelná čerpadla vzduch-vzduch
 

Představují nejlevnější řešení. Jejich zapojení je velmi snadné, podobné jako v případě klimatizace. Teplo se v tomto případě odebírá přes výparník z proudícího venkovního vzduchu. Výhodou tohoto systému je schopnost rychle dosáhnout stále teploty v interiéru. V zimě jej můžete využít k vytápění a v létě k příjemnému chlazení. Užívejte si celoroční pohodlí doma i ve své kanceláři.
Chcete snížit náklady na vytápění nejméně o 30 %, získat výhodnější tarif na elektřinu a přispět k udržení zelené planety? Obraťte se na odborníky, kteří vám pomohou vybrat ideální tepelné čerpadlo pro váš interiér.
 

Napsat komentář