Technologie nejvyšší kvality nátěrových hmot pro fasády, střechy, interiér, dřevo a kov

ThermoShield je špičkový ekologický produkt, který nabízí velké spektrum možností úpravy, po dlouhou dobu chrání stavební konstrukci, vytváří zdravý životní prostor a příjemné klima v místnosti.

Dobrý pocit a příjemná tepelná pohoda v místnosti jsou ovlivněné celkovou atmosférou. ThermoShield Interieur k tomu přispívá v značné míře, protože díky svým v praxi ověřeným vlastnostem, příjemné a pohodové klima významnou měrou spoluvytváří. Nátěr je kromě toho velmi vhodný pro místnosti, které jsou vystavené zvlášť vysokému zatížení, např. gastronomické provozy, hotely a restaurace, nemocnice, veřejné budovy, průmyslové a sportovní haly, školy a pod.

„Klimatizační zařízení“ šetřící energii pro léto
Všeobecně platí, že v létě je vzdušná vlhkost vyšší než v zimě. ThermoShield díky své difúzní otevřenosti v létě nasává vlhčí vzduch a transportuje ho jemně do stěny. Stěna se během zimy stala sušší a může tedy nerušeně vlhkost vzduchu přijímat. Keramický nátěr tak ochlazuje vaše stěny, stejně jako se v létě ochlazuje vaše pokožka pocením. Stěny vydávají osvěžující chlad, díky čemu je pobyt v budově příjemný po celý den i při vysokých vnějších teplotách. Výsledek: spánek, při kterém si skutečne odpočinete, a více energie během dne. 

Prouděním tepla se ohřívá vzduch, který potom stoupá vzhůru, ochlazuje se, padá a dalším ohříváním znovu stoupá. Proudění neobsáhne všechny plochy v prostoru. Vznikají tepelné mosty, na kterých se může vytvářet kondenzát.

V protikladu k bodovému vyzařování tepla topením, vyzařuje nátěr ThermoShield od všech stěn rovnoměrně do vnitřku prostoru. Člověk se cítí příjemně i při nižších prostorových teplotách.

Žádná šance pro studené nohy – příjemné teplo v zimě
Teplá hlava a studené nohy, a to při naplno puštěném topení – kdo by nepoznal tento častý pocit typický v zimních měsících? Termokeramická membrána ThermoShield Interieur se stará o rovnoměrné rozložení tepla v místnosti. Teplotní rozdíl mezi podlahou a stropní částí tak může dělat méně než 1°C. Současně se zabrání tvorbě kondenzátu na stěnách a tvorbě plísní. Může se také omezit větrání, při kterém draze získané teplo doslova vyletí oknem. Stěny vybavené nátěrem ThermoShield vytvářejí velký keramický povrch, a proto působí během studených měsíců podobně jako kachlová pícka, která vyzařuje svoje příjemné teplo do místnosti. Keramické duté kuličky, které jsou obsažené v nátěru ThermoShield, vedou teplo jako „minikachle“.

Z praxe je bezpečně doloženo, že se tak dá ušetřit přes 30% nákladů na topení.
ThermoShield je zvlášť vhodný pro alergiky a astmatiky, protože neuvolňuje žádné známé alergeny. Nedochází ani k zatěžování vzduchu v místnosti, protože nátěr je bez emisí.

ThermoShield Exterieur je založen na funkci termokeramické membrány. Je vhodný téměř pro všechny podklady v exteriéru. Ze zvláštního složení a jedinečných vlastností Exterieur vyplývá vícero oblastí energetického využití jak pro letní tak i zimní tepelnou ochranu.
Aplikace ThermoShield Exterieur na plášť budovy neslouží jen k optickému zhodnocení a dlouhodobé ochraně stavební konstrukce, ale přispívá rovněž k tomu, aby se značně snížil účet za energie v důsledku zlepšení tepelně-energetické bilance budovy.

Dlouhotrvající ochrana pro vaši fasádu před zátěžemi životního prostředí a při každém počasí
Slunce a teplý vzduch podporují ThermoShield Exterieur po nanesení v tom, že rychle vybudují účinnou ochranu proti pronikaní dešťové vody. Nadměrná vlhkost zdiva se díky funkci membrán ThermoShieldu rýchle odpaří. 

Množství odolných mikrokeramických kuliček, které se v elastickém spojivu pohybují, brání, stejně jako lidská kůže při koupání nebo sprchovaní, pronikání vody do podkladu. Vysoká odolnost proti znečištění vlivem životního prostředí, jako je smog, kyseliny, soli, ozón a ultrafialové záření, a enormní elasticita zajisťující dlouhodobou ochranu, která zabraňuje tvorbě trhlin způsobených křehnutím a stárnutím. Trhlinky způsobené pnutím se silně zredukují, protože tepelná ochrana značně redukuje různé dilatační pohyby stavebních materiálů. 

Díky vysokému podílu keramické složky a bránění tvorbě vlhkosti na povrchu pláště budovy, neposkytuje ThermoShield Exterieur živnou půdu houbám, lišejníkům a mechům.

Rovněž dům potřebuje vzduch na dýchaní
Stejně jako lidská kůže, představuje nátěr ThermoShield zvětšený povrch a poskytuje dost vzduchu na dýchaní tomu, co se nachází pod ním. „Umělé dýchání“ budov pomocí klimatizačních zařízení se může omezit nebo úplně zastavit. Ušetří to nejen peníze, ale pro obyvatele to sníži i riziko letního prochladnutí.

Fasády a stěny zůstanou jako nové – rovněž po mnoho let
ThermoShield brání vzniku elektrostatického náboje a tím znemožňuje chemické spojení s prachovými časticemi. Pokud se po několika letech přece jen nečistota usadí, umožňuje bezproblémové čistění všech natřených ploch vodou a dokonce i vysokotlakovými přístroji. ThermoShield Exterieur se tak postará o nadprůměrně dlouhodobou čistotu fasády a její stálou barevnost. 

ThermoShield History je vysoce kvalitní, difúzně prodyšný fasádní nátěr s endotermickými účinky na historické objekty, dostupný v mnoha barevných odstínech. Díky svému složení významně ovlivňuje hydrodynamické a termické děje stavebních konstrukcí a to na principu endotermické membrány, která odvádí vlhkost a odráží tepelné záření, čímž nemalou měrou přispívá k prodloužení funkční životnosti stavby.

ThermoShield Nature zachovává vlastnosti a funkce termokeramické membrány. Tento produkt je vhodný pro všechny stavební prvky ze dřeva pro vnější i vnitřní použití, které nejsou rozměrově stálé a stará se o obnovu a zachování přirozené bilance vlhkosti ve dřevě. ThermoShield Nature si po nanesení rychle vybuduje účinnou ochranu proti pronikání dešťové vody. Nadměrná vlhkost dřeva se díky funkci membrán ThermoShieldu rychle odpaří.

ThermoShield TopShield je založen na funkci termokeramické membrány.
Poskytuje ochranu pro téměř všechny podklady střešních konstrukcí a navzdory nízké ceně nabízí množství nadstandartních funkcí, které jsou vlastní všem originálním produktům značky ThermoShield.

ThermoShield VitalProtect je vysoce účinný prostředek na hubení plísní. Speciální způsob aplikace, při kterém se neošetřuje jen plísněmi postižené místo, ale dochází ke komplexnímu ošetření celé místnosti včetně vnitřního vybavení. 

Systém úspory energie – dlouhodobá ochrana – kolorizace 
Produkty ThermoShield jsou rodina multifunkčních špičkových povrchových nátěrů používaných především ve stavebnictví a to na fasády, střechy, interiéry a technické konstrukce.

Jedinečné vlastnosti ThermoShieldu se starají o útulné, pohodové klima ve všech budovách. Pomáhají šetřit náklady na vytápění i klimatizaci a velmi účinně chrání fasády a střechy před škodlivými vlivy různých povětrnostních podmínek. Významnou měrou zabraňují stárnutí a zvětrávání stavebních konstrukcí. Přitom je ThermoShield v poměru cena/výkon stejně výhodný jako normální, vysoce kvalitní disperzní barva.

Produkty ThermoShield pocházejí z USA a velmi úspěšně se aplikují po celém světe už 20 let. Na evropském kontinentu jsou distribuované a používané už od roku 1997. Rozvněž se zde od roku 2002 vyrábějí. ThermoShield pro svoje vynikající, vysoce nadstandardní a pro nátěrové hmoty neobvyklé vlastnosti, všude poutá velkou pozornost. V minulých letech bylo produkty ThermoShield ošetřeno v celé Evropě více než 4000 objektů.

ThermoShield chrání váš dům, vaše zdraví i vaši peněženku 
Aplikovaný ThermoShield postupně transportuje ze stavební konstrukce vlhkost, kterou zdivo absorbovalo po celé roky. Takto ošetřený plášť budovy se přitom chová jako lidská kůže při pocení. Při difúzním odpařovaní je z povrchu stěny odebírané teplo. Vnitřek budovy se tak účinně zbavuje nadbytečného tepla. Aby tento důležitý proces mohl probíhat nerušeně, nátěr je chráněný vlastní reflexí škodlivého podílu slunečního záření před zničením. Proti nežádoucímu zahřívání povrchu budovy oslněním, působí ThermoShield v souhře s pojivem nezávisle na použitém barevném odstínu. Výsledek: v letních měsících dochází k citelnému poklesu teploty v interiéru a snížení nákladů na klimatizaci.

Velká vzhledová rozmanitost 
ThermoShield se tónuje v celé řadě aktuálních trendových barev. Pomocí počítačového programu na míchání barev ThermoShield můžeme realizovat přes 4 000 různých barevných odstínů. Najdete tak barvu, která se vám líbí. 

Produkty ThermoShield se zpracovávají jako konvenční barvy. Dají se bez problémů nanášet na podklady jako je omítka, beton nebo kov, speciální úpravy nebo zvláštní přípravy nejsou potřebné. Nanášení se provádí válečkem nebo štetcem, při větších plochách můžeme použít rovněž airless stříkací přístroje. Ochranná membrána zasychá plynule. Během zpracování, ani po jeho skončení se neuvolňují žádné zdraví škodlivé výpary.

Pro vaši jistotu – doložena účinnost 
Mechanizmy účinku ThermoShield jsou doloženy početnými zkouškami, testy a referencemi. Vedle technických parametrů byly prověřované především vlastnosti významně ovlivňujíví úspory energie. Jako výsledky praktických aplikací při výstavbě obytných budov a průmyslových objektů na celém světě, tak i vědecké výzkumy a měření renomovaných institutů a univerzit, vedly dokonce k podání patentových přihlášek. Velmi pozitivní reference zaručují jistotu dlouhodobého zachování funkcí ochrany staveb a přínosy pro úsporu energie. 


Výhradní dovozce pro ČR:

PEPO CZ, s.r.o.
Velatice 75 (Brno-venkov)
664 05 pošta Tvarožná
Česká Republika
tel.: +420 723 742402
tel./fax: +420 544 210 750
e-mail: info@thermoshield.cz
http://www.thermoshield.cz

 

Napsat komentář