Teakový nábytek pro pohodlné posezení na zahradě

Jediné, co na vaší pečlivě udržované zahradě chybí, je pohodlné posezení? Vyberte to správné místo a umístěte na něj nábytek z kvalitních tropických či evropských dřevin.

Mezi nejoblíbenější zahradní nábytek přitom patří ten z odolného teaku. A není se čemu divit. Teak využívaný dokonce i pro stavbu lodí snáší velká horka i vlhkost a odolný je i proti dřevokaznému hmyzu. Umístit ho můžete i blízko k bazénu, vlhkost mu nevadí. Vysoký obsah teakového oleje a kaučuku chrání železné spoje před korozí.

Teakový nábytek se drží na špičce vybavení dlouhodobě a v budoucnu tomu pravděpodobně nebude jinak. Medový nádech tohoto nábytku okouzlil už mnoho majitelů zahrad a teras, kteří na něj nedají dopustit, a své příznivce stále získává. Nadčasový design, ergonomické tvarování židlí, křesel a lehátek a především zmíněná kvalita dřeva – to jsou vlastnosti, které zájem o něj předurčují. Teakový stůl spolu s křesly nebo zahradní lavice či lehátko jsou chloubou a ozdobou mnoha tuzemských domů a zahrad.

Kde se vzal?
Teak je tropický strom, jenž pochází z monzunových lesů jihovýchodní Asie. Stromy dorůstají do výšky 30 – 40 metrů. Ten nejkvalitnější teak pochází z pralesů Barmy a Indonésie.
V případě, že o teak nebudete nijak pečovat, změní postupem času působením povětrnostních vlivů medově hnědé zbarvení na stříbrno-šedou patinu. Tato změna barvy nijak neovlivňuje jeho vlastnosti. Sami si můžete vybrat, pro jakou barvu svého zahradního nábytku se rozhodnete.
 

Napsat komentář