SunizerTM…prosvětlí váš domov

Určitě tu situaci znáte. Při opravě svého starého bytu či domu jste zjistili, že byste potřebovali do z půdy nově vzniklého pokoje, koupelny nebo prostě kamkoli dostat trochu více světla. Jak na to? Klasickým řešením je samozřejmě nainstalovat střešní nebo boční okno. Co když ale tato možnost nepřichází, ať už z jakéhokoli důvodu, v úvahu? Právě v těchto případech máme pro vás řešení šité přímo na míru. Je jím náš světlovod Sunizer.

Že jste o něm nikdy neslyšeli? Nebo že dokonce nevíte, co to tubusové světlovody jsou? V samé podstatě se jedná o velice jednoduchý systém přenesení přírodního světla (světelných paprsků) ze střechy vašeho domu či bytu přímo do požadované místnosti. Toho docílíme instalací našeho světelného tubusu do vaší střechy a jeho vyústěním ve stropě temné či jen tmavé nebo nedostatečně osvětlené místnosti. 

Základem našeho tubusového světlíku, či světlovodu Sunizer je hliníkové potrubí, ve kterém je uvnitř nanesena speciální vrstva s příměsí stříbra. Tubus není tedy zevnitř pouze leštěný, protože leštěný hliník by za pár let ztratil obrovské procento ze své odrazivosti, ale je na něj přímo nanesena vrstva stříbra, která neztratí téměř 100% odrazivost nikdy. Z tohoto hlediska je životnost světlovodu takřka neomezená. Velkou předností systému Sunizer jsou tzv. Fresnelovy čočky. Jde o speciálně pro tento světlovod vyvinutou plochu, která obsahuje množství upravených čoček, jež rozmělňují na ně dopadající světlo pod velkým úhlem. To znamená, že světlo ze světlovodu osvítí ve vaší místnosti mnohem větší plochu, než kdyby spodní strana Sunizeru byla tvořena například jen broušeným sklem.

Světlovod Sunizer nabízíme celkem ve dvou variantách a to pro plochou a pro šikmou střechu. Rozdíl mezi těmito dvěma sadami je pouze v tom, že základní sada pro šikmou střechu obsahuje stavitelný kloub a je přibližně o metr delší, právě kvůli potřebě zalomit světlovod a samozřejmě zcela odlišnou základnu do střechy. Disponujeme také širokou nabídkou průměru potrubí a to od těch nejmenších (230 mm), které jsou vhodné zejména pro osvětlení malých místností jako jsou wc, až po naše největší průměry (530 mm), jež naši klienti využívají pro osvětlení velkých kanceláří nebo například obývacích pokojů, kuchyní či schodišť. Nabídka příslušenství je poměrně bohatá, takže si můžete přisvítit v noci moderními LED diodami, nebo naopak přebytek světla utlumit klapkou. Pokud jste ovšem velmi nároční na design, pak vám můžeme doporučit spodní kryty zvané difuzéry v několika architektonicky zajímavých barvách, a to od stříbrné, přes bronzovou až po třeba černou. Pokut se bojíte o únik tepla přes Sunizér, tak se bát nemusíte, když si vyžádáte do systému izolační dvojsklo. 

Pokud si nejste jisti, jaký průměr a jakou délku světlovodu budete potřebovat, naši technici vám s radostí poradí a učiní bezplatnou nabídku. 

V případě zájmu, či pokud jste pouze zvědaví, se obraťte na výrobce – ABC (American Bohemian Corporation), nebo navštivte specializované stránky www.sunizer.cz  .

 

 

 

 

Autor: Mgr.Lubomír Hrdlík, Foto: Archiv ABC, s.r.o.

 

 

 

 

Napsat komentář