Stonepanel, kámen s nádechem exkluzivity

Přírodní kámen Stonepanel má díky svým přirozeným vlastnostem své výjimečné místo v exteriérovém a interiérovém využití. Může být základním charakteristickým rysem celé stavby (např. kompletní fasáda) nebo ji může v určitých exteriérových a interiérových detailech jen dotvářet a podtrhovat.

Kámen je zároveň nejstarším a nejušlechtilejším stavebním materiálem, využívaným již tisíce let před námi. Je to materiál s:

• dlouhou životností
• podtrhuje originalitu každého kamenného prvku
• vysokou odolností vůči vnějším vlivům
• minimální tepelnou roztaživostí

Obklady z přírodního kamene se díky svému vzhledu a vlastnostem hodí na jakékoliv místo a své použití mají jak v interiéru (koupelny, kuchyně, obývací pokoje, ložnice, haly, chodby, předsíně, kanceláře), tak v exteriéru (fasády, sokly domů, ploty).

Přírodní kámen je elegantní volbou, která nabízí snadnou kombinaci s ostatními materiály. Je to nadčasový materiál, který nevychází z módy a vždy si zachová svoji originalitu a výjimečnost.

Základní výrobky, které vznikají zpracováním přírodního kamene jsou obklady a dlažby různých rozměrů a provedení. A právě tady se setkáváme s často kladeným dotazem z řad odborné i široké veřejnosti, týkající se váhy přírodního kamene, možné varianty instalací , zatíženosti na m2 a možnosti instalace na zateplovací systém. Pro tuto danou oblast doporučujeme následující typy přírodního obkladu Stonepanel:

1. Stonepanel (vhodný pro interiér i exteriér) instalace vysoce flexibilním lepidlem
2. Stonepanel Sky – vhodný pro interiér, exteriér, instalace nad výšku 2 metry a instalace na zateplovací systém. Tento výrobek má svůj vlastní systém pro ukotvení, proto je vhodná instalace lepením a následně kotvením.
3. Přírodní dlažba a obklad Cupamat (řezaný kámen vhodný na obklady, dlažby, fasády atd.)
Instalace lepením a kotvením

Nejvíce dotazovaný je systém Stonepanel SKY, který je jedinečný a to hlavně díky vlastnímu systému pro ukotvení:
Model Stonepanel® Sky prošel těmi nepřísnějšími testy a jakostními kontrolami, aby byla zaručena instalace a správná funkčnost ve výšce a zároveň zabezpečena váha kamene, která se pohybuje od 75 do 80 kg/m2.

Stonepanel® Sky je možné instalovat na všechny povrchy, které umožňují použití vrutů, nebo vrutů s hmoždinkou. Na některé nosné povrchy, např. beton, cihla atd. je nezbytné použít umělohmotné hmoždinky s vrutem, u ostatních materiálů, např. dřevo, je možné připevnit Stonepanel® Sky přímo.

Fasádní systém z přírodního kamene se realizuje dle specifických přání zákazníka.
V zásadě je instalace Stonepanel a Stonepanel Sky velmi jednoduchá a velikou výhodou je m.j. také minimální odpad materiálu. Důležitým prvkem v dotvoření jednotlivých detailů projektu jsou také specielní rohové díly a to ve dvou rozměrech, z důvodu střídání dlouhých a krátkých rohových dílů.

Firma Cupamat, se věnuje obchodu s přírodním kamenem pro stavebnictví již od svého prvopočátku. V České a Slovenské republice zastupuje tohoto světového dodavatele přírodního kamene divize Stonepanel, Cupamat ČR. Za významné expoziční centrum si společnost zvolila brněnskou centrálu, sídlící v areálu CTZone Brno, která vystavuje v expozičních prostorách firmy stěžejní produkty dodavatele, v nejširší škále je tady k vidění řada přírodní břidlice, dále pískovce, vápence, křemence a jiné. Sortiment zosobňuje široký význam firemního sloganu „Přírodní estetika“.

Kontakt:
Stonepanel, Cupamat
Vzorkovna Brno: CTZone, Škrobárenská č.4, 617 00 Brno
info@cupamat.cz
tel./fax:+420 545 217 037
Motec spol.s r.o. výhradní zastoupení značek Cupamat, Stonepanel pro ČR a SR
www.cupamat.cz
www.stonepanel.cz


Zvětšit mapu

Napsat komentář