Stěhování do nového bytu

Říká se, že v životě je potřeba se neustále posouvat, stěhování je jedním z takových kroků. Vždy by mělo být stěhování za větším, hezčím, ale hlavně lepším. Ovšem než si člověk bude moct ustlat ve své nové ložnici nebo si udělat snídani na terase, je nutné se přestěhovat. Ale ani to vám radost nesmí zkazit. Poradíme vám, jak se přestěhovat a nezbláznit se.

Začněte pomalu, ale včas

Stěhování domácnosti je poměrně náročný proces, zvlášť když ve starém bytě bydlíte několik let. To se tam podařilo nanosit, nakoupit a uschovat věcí. Aby vše probíhal v klidu a hlavně bez stresu, je dobré začít pomalu balit s jistým časovým předstihem. Není nutné vše hned ukládat do krabic, ale spíš si rozmýšlet, co s vámi do nového domova půjde a co ne.

Vyřiďte si papírování

Než vypukne stěhovací horečka je dobré mít v pořádku všechny papíry se stěhováním a změnou adresy vyřízené. Při opuštění starého bytu se musí měnit doručovací adresa. Je tak nutné to nahlásit u mobilního operátora, banky, pojišťovny, také u zaměstnavatele, u elektrárny a teplárny a tak dále.

Pokud jste měli adresu, ze které se stěhujete také v občanském průkazu, budete si muset nechat udělat občanský průkaz nový. Tedy pokud se v novém bydlišti budete hlásit k trvalému bydlišti. na úřad tak musíte přijít s občanským průkazem a výpisem z katastru nemovitostí.

Zázrak jménem banánovka

Během stěhování budou vašimi největšími pomocníky lepící pásky, zvýrazňovač a banánovka. Tyto krabice, ve kterých se do obchodů dováží ovoce, odstěhovali nespočet domácností. Jsou velké, mají i víko a hlavně jsou zadarmo, stačí se v obchodech zeptat. Když si pravidelně pro jednu nebo dvě zajdete, rozhodně jich nebudete mít nedostatek.

Nezapomeňte na popisky

Nepopsaná krabice je při stěhování noční můra. Nikdo pak nevím co v ní, jak s ní zacházet a kam ji položit. Proto se vybavte barevnými lepítky, zvýrazňovači a papírky. Protože, když si přečtete, co se v krabici schovává, krabice se přestěhuje do správné místnosti a vám se bude lépe vybalovat.

Antistresová bublinková fólie

Bublinkovou fólii během stěhování budete milovat. Ochrání váš servis po babičce i další jiný vzácný porcelán. Celkově v ní budou skleněné a křehké věci naprosto v bezpečí. Bublinková folie se také využívá na obalení nábytku, aby se nepoškrábal, neotloukly se rohy nebo se neušpinil. A navíc při prásknutí pár bublinek se možná zbavíte i trochy stresu.

Nechte si se stěhováním pomoct

Spousta lidí mávne rukou nad možností využít na stěhování stěhovací firmu. Ale to netuší kolik by si ušetřili námahy a kolik by ušetřili času. Stěhovací firmy dnes nabízejí kompletní nabídku služeb, od zabalení vybavení, vystěhování nábytku přes nastěhování a smontovaní nábytku v novém bytě.

Stěhovací služby mají k dispozici velká stěhovací auta, silné muže a hlavně zkušenosti se stěhováním. Využívají různé stahovací popruhy, háky, a také si budeme povídat, mají víc síly. Protože, kdo z nás si troufne na stěhování klavíru.

Almaru a knihovnu nahlaste dopředu

Velké kusy nábytku a vybavení, které váží více jak 250 kg je potřeba nahlásit stěhovací firmě dopředu. Hlavním důvodem, že na stěhovaní těžkých břemen jsou speciálně vyškolení pracovníci. Díky tomu pak nevznikne problém u stěhování klavíru nebo masivní knihovny v domě bez výtahu.

Informace z vlastní praxe nám poskytla firma ProfiGROUP – stěhování Praha.

Napsat komentář