Srovnání ceny plynu od Bohemia Energy a E.On: Víme, kdo je levnější

Výběr dodavatele energií vždy provází spoustu otázek. Vyplatí se změna dodavatele? Jak vysoká bude úspora? Zůstane stejně kvalitní zákaznický servis? Nebude změna příliš složitá? Pokud vybíráte pečlivě a pomůžete si chytrou kalkulačkou energií, pak je změna dodavatele snadná. Přesvědčte se malým modelovým srovnáním.

Co ovlivňuje spotřebu plynu?

Spotřeba zemního plynu se odvíjí od účelu využití, velikosti bytové jednotky a také tepelného komfortu, který si domácnost dopřává.

Účelem využití se rozumí druh používání plynu. A to, zda je plyn používán k vaření, k ohřevu užitkové vody a k vytápění domácnosti.

Spotřebu plynu ovlivňuje také velikost bytové jednotky. Diametrálně nižší náklady za vytápění plynem bude mít malý a zateplený byt s dispozičním členěním 2+1, oproti rodinnému domu před rekonstrukcí s užitnou plochou 150 m2.

V neposlední řadě spotřebu plynu ovlivňuje také tepelný komfort. Optimální pokojovou teplotou je 20 – 21 oC. Při přetápění na 24 oC a více stupňů se vyšší tepelný komfort odrazí na vaší peněžence. Zvýšení teploty o pouhý jeden stupeň Celsia totiž zvýší spotřebu energie o 6 %!

Úspora díky změně dodavatele

Když se v domácnosti podaří snížit spotřebu plynu, nutně to neznamená, že se podařilo náklady snížit na minimum. Přibližně 75 % celkových nákladů za jednotku plynu totiž ovlivňuje dodavatel plynu. A právě změnou dodavatele lze významně ušetřit.

Pro názornost uvedeme příklad

Průměrná roční spotřeba plynu čtyřčlenné domácnosti, která žije v bytě 3+1 s užitnou plochou 80 m2 je 17 MWh (1 611 m3). Plyn je využíván na vaření, topení i ohřev vody. Dodávky plynu zajišťuje dodavatel Bohemia Energy.

Roční náklady za plyn od dodavatele Bohemia Energy:

  • cena za 1 MWh 1 416 Kč
  • cena za 1 m3 14,86 Kč
  • měsíční poplatky 314 Kč

Roční cena 27 835 Kč

S dodavatelem energií E.On snížíte náklady za plyn o 30 %

Za stejných podmínek, které byly uvedeny výše, ušetříte pouhým přestupem k dodavateli plynu E.On 30 % nákladů za plyn. Přesněji v tomto modelovém srovnání dosáhnete úspor 6 319 Kč.

Roční náklady za plyn od dodavatele E.On:

  • cena za 1 MWh 1 026 Kč
  • cena za 1 m3 10,77 Kč
  • měsíční poplatky 340 Kč

Roční cena 21 516 Kč

Kromě levného plynu získáte množství bonusů

Kromě úspor za plyn poskytuje oblíbený dodavatel E.On zdarma online klientskou službu Energie 24 pro správu vyúčtování a nepřetržitou zákaznickou linku. S dodavatelem E. On zároveň neplatíte žádné aktivační poplatky. V rámci zákaznického programu navíc získáte množství bonusů. Jedním z nich je sleva 15 000 Kč na pořízení plynového kotle Vaillant.

Neplaťte tak zbytečně vysoké účty a raději využijte chytrou změnu dodavatele energií. Další informace naleznete na www.usetreno.cz/energie-plyn.

Napsat komentář