Solární kolektory šetří peníze i planetu

Kdo chce být alespoň trochu nezávislý na rozvodných závodech či plynárnách, kdo má možnost investovat do zařízení, která se časem sama zaplatí a nadále budou šetrit, ten určite najde partnera a zkušeného rádce ve Alter-eko s.r.o, firmě zabývající se využitím alternativních zdrojů energie a jejich vzájemných kombinací.

Fototermické soustavy jsou určeny pro přímý nebo nepřímý ohřev kapaliny ci vzduchu. V případě ohřáté kapaliny se teplo předává většinou z nemrznoucí směsi ve výměníku do užitkové vody nebo do systému vytápění. Nejrozsáhlejší použití je pro ohřev užitkové vody a bazénu. Další možností využíti sluneční energie je takzvaný fotovoltaický systém. Ten slouží k výrobě elektrické energie ze slunečního záření. Používají se v místech, kde není rozvod elektrické energie. Většinou pracují jako autonomní systémy s akumulátory, zajištující osvětlení a provoz drobných spotrebičů. Větší systémy mohou naopak dodávat elektrický proud do distribuční síte. Toto řešení je určené pro investory, kteří chtějí zhodnotit svůj kapitál s minimálním rizikem. Investoři jsou v tomto případě podpořeni nejen státem dlouhodobě garantovanou výkupní cenou solární el. Energie 13,20 Kc/kWh, ale v poslední době i dostupnými dotacemi.

Důležité přírodní podmínky
Solární energie bude nacházet uplatnění v bytových domech především pro předohřev studené vody určené k přípravě teplé užitkové vody. Podle zkušeností odborníků se vyplatí budovat zařízení s plochou minimálně 2 m na jeden byt. Při této ploše solárních kolektorů lze dojít k optimální cene přidružených nákladů na upevnění kolektorů, oběhová čerpadla, zásobníky vody a řídící automatiku. Solární systém je nutno posuzovat pro každý dům individuálně. Neexistuje univerzální řešení, vhodné pro každého. Podobně, jako si někteří lidé kupují sportovní automobily a jiní dodávky. Volba kolektorů závisí i na způsobu přípravy TUV během topné sezóny.

Důvěřujte odborníkum
Pokud máte zájem využít sluneční energii dopadající na váš dům či pozemek, můžete se pustit do díla. Firma Alter-eko s.r.o. zpracuje návrh systému včetne potřebné dokumentace. V nabídce firmy jsou produkty více výrobců, aby se k zákazníkovi dostal právě ten výrobek, který je pro donou aplikaci nejoptimálnější. Celoročně provozované systémy jsou plněny ekologickou nemrznoucí směsí. Stávající rozvod vody je možno upravit tak, aby domácí spotřebiče (myčky a pračky) byly napouštěny teplou vodou ohřátou sluncem a náklady na provoz domácnosti tak byly co možná nejnižší.

Vždy pod kontrolou
Prvky řízení chodu soustavy je podle přání zákazníka možno zvolit tak, aby byl pomocí sítě GSM informován o funkci svého zarízení s možností hlášení poruch. Veškeré potřebné součásti a zařízení dodává na místo určení. Bez montáže jsou výrobky zdaněny 19% DPH. Instalace provádí tým specialistů v co nejkratších termínech s ohledem na pohodlí zákazníka. Na solárních systémech provádí Alter-eko s.r.o. servisní činnost, vcetně odstavení z činnosti a uvedení do činnosti při sezóním provozu. Dodáme podklady pro získání případné dotace ze státního fondu životního prostředí CR.

KONTAKT: Alter-eko s.r.o. Nám. Dr. V. Holého 2 180 00 Praha 8 Tel: +420 266 311 505 E-mail: info@alter-eko.cz 

Napsat komentář