Seznamte se s péřovými peřinami, které vyperete v pračce!

Vzpomínáte rádi na velké péřové duchny, pod kterými jste spali na prázdninách u babičky? Dáváte přednost přírodním materiálům před syntetickým? Sháníte vysoce hřejivou přikrývku, aby vám v noci nebyla zima? Pokud jste alespoň na jednu z těchto otázek odpověděli ano, čtěte dál!

Pořiďte si 100% přírodní přikrývku, která je vhodná pro alergiky

Prachové peří je tradiční náplň polštářů a přikrývek už od dob našich prababiček. V současnosti je ale z našich ložnic vytlačováno umělými materiály, které nevyžadují tolik péče a jsou levnější. Přikrývka s polyesterovou náplní vás však nikdy nezahřeje stejně jako péřová.

A jaké jedinečné vlastnosti má peří?

  • i když má velký objem, je velmi lehké
  • snadno se přizpůsobuje tlaku
  • díky vzduchu, který izoluje, je vysoce hřejivé
  • je odolné a má dlouho životnost

Alergici mají často strach, že se v péřových peřinách drží prach, který slouží jako potrava pro roztoče. Peří však můžete prát dokonce ve většině případů na 60°, na nízký počet otáček a za použití šetrných prostředků. Vaše lůžko tak udržíte čisté, svěží a bez roztočů!

Aby peří dlouho vydrželo

Peří je přírodní materiál. A stejně jako třeba dřevo potřebuje, abyste mu občas věnovali trochu pozornosti. Pokud bude dodržovat následujících pár pravidel, vaše péřové přikrývky a polštáře vám vydrží i několik desítek let!

  • každé ráno péřovou peřinu pořádně natřepejte
  • ložnici pravidelně větrejte
  • nevystavujte přímému slunci

Při natřepání se peří vrací do svého původního tvaru a váže na sebe čerstvý vzduch, obnovuje tak svoje tepelné vlastnosti.

Vyberte si velikost přikrývky i stupeň hřejivosti!

Péřové peřiny jsou obvykle prošívané. Prošití zabraňuje přesouvání náplně z jednoho konce přikrývky na druhý. Takzvaná štepovaná přikrývka má péřovou náplň prošitou současně s vrchním materiálem.

Rozměr přikrývek je 135 x 200 cm. Jejich hřejivost určuje váha náplně v gramech, nejméně hřejivé přikrývky mají náplň o hmotnosti kolem 500 gramů, nejteplejší pak asi 1100 gramů.

Zapomeňte na neforemné polštáře

Péřový polštář TRIO má tři komory naplněné peřím. Uprostřed je plný měkkého peří, které díky vysoké hustotě zajišťuje pevnost polštáře. V dalších dvou komorách, vrchní a spodní, má vzdušné prachové peří, které se umí přizpůsobit vaší krční páteři.

Polštáře se nejčastěji prodávají v těchto rozměrech: 70x 90cm, 40 x 80 cm, 60 x 80 cm.

Poznejte spánek v měkkém peří! Uvidíte, že si ho zamilujete už po první noci a umělé materiály do své ložnice už nikdy nepustíte.

Napsat komentář