Severská inspirace

V posledních letech u nás získává stále větší oblibu severský styl bydlení. A není divu. Domácnosti zařízené v severském stylu působí prostorně a vzdušně. Mezi barvami převládají černá, bílá, šedá a krémová, ovšem bytové doplňky bývají často zdobeny růžovou, modrou nebo třeba zelenou. Pro severský styl je typické používání nadčasových geometrických tvarů a také motivů inspirovaných překrásnou přírodou.

Právě bytové doplňky hrají v tomto stylu důležitou roli. Jsou velmi nápadité a interiér úžasně oživí.

Mezi oblíbené dekorace patří různé lucerny a svícny. Díky nim během chvilky navodíte příjemnou atmosféru. Zkuste si někdy po náročném dni sednout na své oblíbené místečko, zapálit svíčku a jen tak pozorovat její plamínek nebo kouzelné světlo na zdech. Během chvilky se zklidníte a starosti všedních dnů se rozplynou.

Nádherné svícny budou krásným bytovým doplňkem samy o sobě. Své místo najdou na okenních parapetech, na skříňkách, stolcích i poličkách. Některé svícny se dají použít jak na svíčku, tak na drobné dekorace, jako jsou například kamínky nebo květiny.

Přemýšlíte, čím doma oživit zdi? Vyzkoušejte originální obrázky a rámečky. Budou vypadat báječně jednotlivě i ve skupince. Obrázky můžete dát do klasických rámečků nebo je zkuste přilepit washi páskami. Uvidíte, že výsledkem budete mile překvapeni.

Stejně tak se na zdech budou báječně vyjímat dřevěné dekorativní nástěnné boxy ve tvaru domečku. Můžete je využít i na ukládání věcí. Jsou vyrobeny z přírodního dřeva a hodí se tak k další dekoraci.

Spoustu inspirace na bydlení v severském stylu najdete na stránkách internetového obchodu Nordic Day, který se na tento styl v České republice specializuje.

Vytvořte si útulný domov, kam se každý den budete rádi vracet. S pomocí bytových doplňků v severském stylu to bude hračka.
 

Napsat komentář