Sekery Fiskars – řada X

Na našem trhu se nyní objevila nová řada seker (označená X) od finské společnosti Fiskars. Vyznačuje se pokrokovou konstrukcí  a elegantním vzhledem.  Proto jí byla udělena významná cena RedDot za design, dokonce s označením „Best of the best 2010“. Této nejprestižnější světové designérské soutěže se zúčastnilo 1.636 firem z 57 zemí s celkem 4.252 výrobky!  Fiskars dává 10 let záruku na sekery řady X.

Sekery mají nový tvar čepele, který zajišťuje snadné vytažení ze zaseknutého špalku. Povrh čepele, který je vyroben z vysoce kvalitní finské uhlíkaté oceli a pečlivě zakalen, je potažen kluznou vrstvou PTFE. Tato vrstva významně snižuje tření a zvyšuje účinnost sekání. 

Plochá část (pata) čepele se může použít k zarážení dřevěného, plastového, nebo hliníkového klínu. Nesmí se použít k zarážení ocelového klínu, nebo do ní tlouci  kladivem.
Fiskars nabízí několik modelů klasických seker s užší čepelí – na odvětvování, tak i sekery štípací, které mají speciálně vytvarovanou čepel. Tato čepel snadno vnikne do špalku a pak jej rozrazí. Poradí si i se sukovitým dřevem.

Topůrka seker Fiskars jsou vyrobena z velmi pevného materiálu FibreComp™, který obsahuje skelná vlákna.  Proto na ně výrobce dává záruku 10 let. Konec topůrka je potažen měkkým elastomerem, aby neklouzal z ruky a je pohodlně rozšířen. To výrazně zvyšuje bezpečnost práce. Také absorbuje toto provedení výrazně absorbuje rázy.
Sekery Fiskars – řada X jsou pečlivě vyváženy. Těžiště je těsně u čepele. To umožňuje přesné zaseknutí sekery a plné využití energie dopadu. 

Čepel nikdy nespadne z topůrka, protože je pevně obklopena plastem již  ve speciálním stříkacím lisu. Na topůrko nemá vliv ani sucho a mokro.
Sekery Fiskars jsou dodávány ve speciálním plastovém pouzdře, které umožňuje jejich bezpečné přenášení a dopravu. Také se dají snadno zavěsit.
Řadu seker také doplňuje nová mačeta na vysekávání stromků a menších větví. 

Další  informace o výrobcích Fiskars najdete na www.fiskars.cz

 

Napsat komentář