Sauna aneb jak zlepšit své zdraví

Chcete více dbát o své zdraví. Tak si kupte kvalitní a dobrou saunu, která zcela jistě prospěje vašemu zdraví. Pakliže vás pravidelně na podzim a v zimních měsících sužují časté rýmy a kašle, je pravidelný pobyt v sauně pro váš organismus velmi žádoucí. Každý pobyt v sauně vás otuží a dodá energii. Soustavné a opakované saunování totiž nejenom otužuje vaši obranyschopnost, ale zoceluje taktéž vaší kondici a fyzickou výkonnost. Pokud nemáte saunu blízko svého domu, můžete si saunu pořídit domů. Investované finance do její stavby se vám v dohledné době vrátí v podobě ušetřených peněz za předražené kapky a léky.

Přes internet montáž sauny za několik dní

Na internetu v současné době existuje velká nabídka výrobců, kteří nabízejí velmi rychlou a profesionální montáž saunových domků. Pokud využijete takové nabídky, saunovat můžete za necelé dva týdny. Svou rodinnou saunu si můžete rovněž vybavit praktickými doplňky, které při saunování velmi často využijete.

Infrasauny

Do svého bytu si rovněž můžete koupit infrasaunu. Infrasaunu pro dvě osoby si dneska můžete pořídit již do 20 000 korun. Pokud je vás však v rodině více, doporučujeme infrasauny pro čtyři osoby. V takovém případě si připravte zhruba 35000 až 39 000 korun. Většina infrasaun je vyrobená z velmi kvalitních a osvědčených materiálů. Moderní infrasauny jsou také vybavené speciálními zářiči a keramickými infrapanely. Provoz infrasauny je mnohem levnější než klasické sauny. Poněvadž jsou infrasauny mnohem menší než kupříkladu finské sauny, mají zaručeně menší spotřebu elektrické energie. Infrasauny se také mnohem rychleji vyhřejí než klasické sauny. V infrasaunách není rovněž takové horko jako v klasikách saunách.

Finské sauny

Pokud jste však konzervativnější a máte v oblibě více finskou saunu, nachystejte si vyšší finanční obnos. Finská sauna pro dvě osoby vyjde přibližně na 30 000 českých korun. Finská sauna pro více osob pak stojí nad 35 000 korun i více. Pokud si pořídíte finskou saunu, tak většinou dostanete i elektrické topné těleso, vnitřní osvětlení, vlhkoměr a teploměr, saunové kameny, skleněné přesýpací hodiny a nezbytný ventilační otvor s regulací a vědro s lžící.

Rozdíly mezi finskou saunou a infrasaunou

Nejdůležitějším rozdílem mezi finskou saunou a infrasaunou je způsob ohřívání lidského těla. Co se týče finské sauny, tak tam se teplo ze saunových kamen rozšiřuje skrz vlhkost a vzduch. Ohřátý vzduch od saunových kamen se šíří celou saunou a následně zahřívá a ohřívá lidské tělo. Infrasauna má princip ohřívání jiný. Infrasauna používá infračerveného záření, které je vyráběno infračervenými zářiči v samotné sauně. Okolní ovzduší se zahřívá méně a proto se lidské tělo v infrasauně ohřívá mnohem intenzivněji do hloubky. Druhým velkým rozdílem je pak teplota. Ve finské sauně je obrovské horko, které dosahuje až 100 stupňů Celsia, zatímco v infrasauně se teplota pohybuje pouze kolem 50 až 60 stupňů Celsia.

Sauny a infrasauny : http://www.alexasauna.cz/

Napsat komentář