Rekonstruujete? Víme, co vám může ušetřit peníze

Proč se rozhodnout pro rekonstrukci? Důvodů může být více než dost. Jedním z nich je třeba to, že si svůj byt nebo dům chcete zvelebit. Dalším důvodem je i to, že si ho chcete vylepšit také po technické stránce. Ani na to není dobré zapomínat. Je jasné, že rekonstrukce se neobejde bez peněz. Pokud o nich mluvíme, podíváme se společně na to, co vám může v budoucnu peníze i ušetřit.

Ohřívejte vodu skutečně efektivně
Na co se často vynaloží nejvíce finančních prostředků? Je to vytápění a také ohřev vody. Zde je dobré vybírat skutečně obezřetně. Proč? Jelikož správná volba vám může výrazně pomoci k tomu, aby se dané zařízení celkem rychle zaplatilo. Pokud jde o vytápění, může být hitem oblíbený kondenzační kotel, který dokáže využít i zbytkového tepla, které by u klasických variant uteklo pryč. Jde-li o ohřev vody, nezapomínejme na kvalitní ohřívače vody. I ty by měly primárně nabídnout vysokou efektivitu. To znamená, že lze s minimálními náklady ohřát vodu rychle, na požadovaný počet stupňů. Dnes to nemusí být nutně jenom standardní bojlery, jelikož vodu lze ohřát i pomocí zmíněného kotle, který jsme zmiňovali jako první.

Pokud jde o parametry, podle kterých vybírat, měly by dominovat tyto:

•    Nízká pořizovací cena
•    Vysoká kvalita a životnost
•    Maximální možná efektivita

K vytápění využijte i sílu přírody
Pokud zůstaneme u možnosti vytápění pomocí kotlů, je možné říci, že ho lze napojit i na solární systémy, díky čemuž bude třeba zmíněný ohřev vody mnohem levnější. Přírodu lze využít i jinak. A to už ve spojení s okny a co největší prosklenou plochou. Na nich lze mít horizontální a vertikální žaluzie, které jsou zárukou toho, že si budete moci dopřávat potřebné soukromí, stejně jako omezíte oslňování sluncem. To ale lze využít k tomu, aby váš interiér v zimě ohřálo. Jak na to? Jednoduše žaluzie vytáhněte nahoru a nechte slunce do interiéru pronikat. Bez problému ho dokáže ohřát i o několik stupňů. A to zcela zdarma. V kombinaci s kvalitním kotlem dokonalá cesta k úsporám.

Ušetřete i na provozu klimatizace
Náklady nevznikají jenom v zimě, ale vznikají také v létě. To často používáme klimatizace, aby došlo k udržení snesitelné teploty v domech nebo bytech. Jak zajistit, aby náklady na její provoz byly co nejmenší? Snižte teplotu jinak. Pomohou moderní rolety. Nejenom, že skvěle vypadají. Když je umístíte do oken, stačí je během léta jednoduše zatáhnout. Díky tomu zastaví sluneční paprsky a ty dále do vnitřního prostoru nemohou prostupovat. Díky tomu se interiér neohřívá a vy tak nemusíte klimatizaci vůbec zapínat. I na to myslete ve chvíli, kdy plánujete rekonstrukci, která bude spojena nejenom se zkrášlením interiéru, ale i s budoucí úsporou za provoz. Navíc v případě moderních rolet vás zaujmou nejenom bohaté možnosti použití, ale rozhodně vás zaujmou také příznivé pořizovací ceny.

Napsat komentář