PVC podlahy z dob našich babiček jsou minulostí

Dominantní postavení na trhu s podlahovými krytinami momentálně zaujímají vinylové podlahy. Ty se pro své vlastnosti těší vysoké oblibě jak v bytech a domech, tak i kancelářích a jiných komerčních prostorách. Víte, pro jaké faktory jsou podlahy z vinylu populární? A čím se liší od PVC podlah, které hrály prim za dob mládí našich babiček a se kterými jsou často porovnávány?

Jaký je rozdíl mezi PVC a vinylem?

PVC představuje v podstatě totožný materiál s vinylem. Rozdíl je v tom, že v minulosti byly tyto podlahové krytiny vyráběny a prodávány pouze jako měkčené role (měkčený vinyl), které známe pod označením PVC podlahy. S postupem doby a vývojem moderních technologií se na trhu objevily i tvrzené PVC dílce, pro jednoznačné odlišení nabízené pod označením vinylové podlahy (vinylové dílce), chcete-li tvrzený vinyl.

Podlahy do obýváku i koupelny

Jedním z hlavních faktorů, který za stále rostoucí oblíbeností podlahových krytin z vinylu stojí, je všestrannost.

Vinyl patří mezi nenasákavé materiály, díky čemuž jej můžete s klidem na duši položit i do kuchyně, koupelny, na WC či jiná místa, kam byste jinak volili pouze dlažbu. Vinyl je vodotěsný a ustojí tak jak vlhko, tak i mokro.

Další předností je vysoká odolnost proti mechanickému poškození. Když vám náhodou z ruky vypadne hrnek, talíř nebo nůž, tak jistě oceníte, když krytina zůstane bez deformací. V této kategorii patří vinylové podlahy mezi naprostou špičku a svoji roli tak bezezbytku zvládnou i v extrémně namáhaných prostorách, kde je prověří malé děti, anebo vysoká koncentrace pracovníků.

Ať už se jedná o lepené, anebo plovoucí vinylové podlahy, bát se nemusíte ani složité údržby, při které si i pro maximální efekt vystačíte s pár málo chemickými přípravky a jen minimem času.

V neposlední řadě je třeba zmínit i výborné akustické a tepelně izolační vlastnosti, které ocení nejen ženy. Vinylové podlahy lze navíc kombinovat se stále rozšířenějším podlahovým vytápěním, což je další nesporné plus.

Co se pokládky týče, velké množství druhů těchto podlah zvládne nainstalovat i průměrně zdatný domácí kutil. I v tomto případě musíme zmínit aspekt univerzálnosti; vinyl se totiž skvěle hodí pro všechny druhy podkladu a některé druhy se dokáží vypořádat i s jeho drobnými nerovnostmi.

Povedené imitace dřeva, dlažby i dalších materiálů

Vinylové podlahy se vyrábějí v širokém spektru dekorů, které velice realisticky imitují dřevo, kámen nebo třeba korek či dlažbu. Moderní technologie 3D tisku navíc umožňuje docílit reliéfního vzhledu. Plastický vjem pak může za to, že na první pohled prakticky nerozeznáte rozdíl od přírodního dekoru. Designová stránka věci tak uspokojí vkus snad úplně každého. Ať už poptáváte podlahovou krytinu do kuchyně, dětského pokoje, vstupní haly či kanceláře.

Vinylové role Gerflor Home Comfort do domácnosti, kanceláře i hotelu

Mezi oblíbené podlahy patří v současnosti PVC podlahy Gerflor Home Comfort s unikátní technologií patentovanou právě společností Gerflor. Díky ní jsou tyto role v porovnání s ostatními PVC podlahami nejméně citlivé na nerovnosti podkladu, což při pokládce jistě oceníte. Edice Home Comfort se díky tloušťce 4 mm a užitné třídě 23/31 svou odolností hodí jak pro použití v domácnostech, tak i lehce zatěžovaných komerčních prostorách. Vedle obývacího pokoje, koupelny nebo třeba vstupní haly ji tak můžete položit do malých kanceláří nebo hotelových pokojů. Všude tam můžete počítat s na došlápnutí pohodlnou, voděodolnou krytinou, která dobře zvukově (až 20 dB) i tepelně izoluje a disponuje tak velice podobnými vlastnostmi, jako koberce. V neposlední řadě je třeba zmínit povrchovou úpravu PureClean; jedná se o polyuretanovou glazuru, která redukuje vliv každodenního opotřebovávání a pomáhá bránit usazování nečistot. Příjemnou třešničkou na dortu je pak 15letá záruka.

Vinylové role Gerflor Solidtext obstojí v každé kanceláři

Cenově dostupnou variantu převážně do komerčních prostor představuje měkčený vinyl Gerflor Solidtex, který je díky silné nášlapné vrstvě o tloušťce 0,5 mm a kvalifikaci užitné třídy 33/42 vysoce odolný. Rovněž kolekce Solidtex disponuje povrchovou úpravou PureClean, která napomáhá k odstraňování nečistot za použití minima čisticích prostředků a zjednodušuje tak údržbu podlahy.

Samovyrovnávací vinylové role Gerflor Texline

Nejrozšířenější edici samovyrovnávacích PVC podlah pro bytové použití a komerční prostory s nízkou zátěží představují vinylové role Gerflor Texline se zařazením užitné třídy 23/31. Tuto ze 100 % ekologickou a zdraví nezávadnou podlahu zakoupíte s PUR ochranou, protiskluznou úpravou a samozřejmě se speciální textilní podložkou Gerflor, na kterou tento výrobce disponuje patentem a která díky svým vlastnostem spolehlivě vyrovná drobné nerovnosti podkladu. I u této voděodolné podlahové krytiny se navíc můžete opřít o 15letou záruku.

Napsat komentář