Půjčku lze získat rychle, ještě k tomu i z pohodlí domova

Dnes už nikoho nepřekvapují nákupy na internetu. K modernímu životu patří i sjednávání různých služeb online, mezi nimi je i uzavření pojištění či žádost o půjčku. Už nemusíte stát fronty na přepážkách a čekat, až na vás přijde řada. Nemusíte dokládat desítky dokladů, aby se s vámi vůbec někdo v bance bavil.

Čas jde nezadržitelně dopředu a s ním souvisí i pokrok ve finančních službách. Sedíte si pohodlně v obývacím pokoji (nebo ležíte v posteli) a přitom si vyřídíte žádost o rychlou půjčku. Právě díky přesunu vyřizování úvěru na internet je hodně žádostí o půjčku posouzeno, schváleno a vyřízeno opravdu rychle. Za příznivých okolností můžete mít do půl hodiny od podání žádosti poskytnuté peníze na svém účtu.

Proč se vyplatí vyřizovat půjčku přes internet

Kromě toho, že vyplnění online formuláře pro žádost o půjčku je rychlé a pohodlné, máte možnost předtím, než si požádáte u konkrétní finanční instituce, porovnat různé možnosti. Je hodně společností, které poskytují rychlé půjčky, každá má ale své specifické podmínky a pravidla. Abyste našli tu nejlepší půjčku pro vás, je dobré je porovnat ve srovnávači půjček a zadat si do něj právě ty parametry, které potřebujete. Můžete si nastavit dobu splácení, výši splátek, vybrat poskytovatele, který dává první půjčku zcela zdarma.

Rychlá půjčka opravdu rychle

Společnost  Kredito24 Česká republika s.r.o. patří k těm, co dokážou vyřídit žádost o půjčku v rekordním čase. Jedná se o půjčky Zaimo nebo Kredito24 – vyplnit žádost o půjčku trvá 2 minuty, téměř okamžitě jste vyhodnoceni a v případě schválení žádosti vám peníze na účet mohou přijít během několika minut, v závislosti na tom, u které banky máte účet. Vyhodnocování půjček společnosti Kredito24 probíhá automaticky a nonstop, na tom si německá společnost Kreditech SSL Holding GmbH postavila svoji značku.

Co může vyřízení půjčky brzdit

Na rychlosti vyřízení úvěru se ale podílí více faktorů a každý z nich může dobu vyřízení půjčky prodloužit. Většinou je to posouzení bonity klienta, kdy si poskytovatel může vyžádat doložení výpisu z účtu s posledními 3 výplatami mzdy na účet, případně kopie výplatních pásek, pracovní smlouvy či důchodového výměru, dokladů totožnosti a podobně. I výplata peněz v případě kladného vyřízení se může protáhnout, jestliže máte účet u banky, kde ho poskytovatel nemá. Je ale dnes naprosto běžné, že největší společnosti, které rychlé půjčky nabízí, mají logicky pro co nejrychlejší vyřízení konta u většiny bank na našem území.

Online rychlá půjčka má i další výhody

Půjčky vyřizované online kromě rychlosti mají ještě další kladné stránky, hlavně fakt, že se obvykle nemusí dokládat příjmy. Půjčka ihned bez doložení příjmu je sice bez dokládání příjmu, to ale neznamená, že žadatel příjmy mít nemusí. Většinou ale stačí i důchod nebo rodičovský příspěvek u žen na mateřské.
Také formulace “půjčka bez registrů” neznamená, že se vůbec neověřuje bonita žadatele. Naopak, ověřovat schopnost žadatele splácet úvěr je zákonem daná povinnost poskytovatele. V zákoně ovšem není definován postup, jak žadatelovu bonitu ověřit, finančním společnostem tak vzniká prostor pro vlastní způsob ověření potenciálního klienta. Může vycházet z vlastní databáze či jiného šetření.
Poskytovatel má povinnost ověřit vaši schopnost splácet, vám ale zůstává povinnost platit
Zákon o spotřebitelských úvěrech, který platí od prosince loňského roku sice přesouvá část zodpovědnosti za platební schopnost žadatele o půjčku tím, že zpřísňuje podmínky pro poskytnutí půjčky, na druhou stranu povinnosti splácet a zaplatit úvěr vás žádný zákon nikdy nezbaví. Proto dřív, než o půjčku zažádáte, zvažte, jestli je to jediná možnost, jak požadovanou částku získat. Není možné ji ušetřit, snížit náklady na provoz domácnosti? Jestliže je půjčka nezbytná, žádejte jen o takovou sumu, kterou opravdu potřebujete a jste schopni ji ze svých příjmů splatit.
Zodpovědně posuďte dobu splácení i výši splátek, to všechno se dá upravit podle vašich potřeb. A jestli přes veškerou snahu nebudete moci nečekaně zaplatit některou splátku včas, komunikujte s poskytovatelem a hledejte řešení.
Díky internetu je dnes snadné zažádat si o půjčku a vyřídit ji během velmi krátké doby. To bohužel často svádí ke zbytečným dluhům.

Napsat komentář