PROPULS vám přináší Suntime

Nejjednodušším způsobem, jak využít slunečního záření pro výrobu energie, je postavit do cesty slunečních paprsků plochý solární kolektor. Na absorpční ploše kolektoru se sluneční záření přemění v teplo, které je následně pomocí čerpadla odvedeno k dalšímu využití, kterým je v případě kolektorů SUNTIME ohřev TUV, přitápění, případně ohřev vody v bazénu.

Plochý solární kolektor SUNTIME je kolektorem nové generace, který využívá nejmodernější materiály zaručující dlouhou životnost a vysoký energetický zisk. Je určen pro solární systémy s přirozeným nebo nuceným oběhem teplonosného média s celoročním provozem. Zaujme vás svým jedinečným designem, který z něj udělá funkční ozdobu každého domu. Kromě vysoké účinnosti a nízké tepelné ztráty vám SUNTIME nabízí i využití difúzního záření (při zatažené obloze). Stanete-li se majiteli solárního kolektoru SUNTIME, okamžitě snížíte svou závislost na rostoucích cenách energií. Díky vysoké kvalitě, optimální konstrukci a precizní výrobě vám kolektor vydrží až 30 let. Výrobce garantuje zárukou prvních pět let provozu. Srdcem kolektoru SUNTIME je celoměděný pájený absorbér ( jímací plocha kolektoru) s vysoceselektivním povrchem Ti- NOX® nebo SUNSELECT® (zaručena 95% přeměna slunečního záření na teplo a max. 5% ztráty sáláním).

Rám kolektoru je vyroben z hliníkových eloxovaných profilů a jeho speciální konstrukce zabraňuje zachytávání sněhu na čelní ploše, což podstatně zvyšuje solární zisk v zimním období. Čelní plocha je zasklena 4 mm silným solárním kaleným sklem. Pro snížení tepelných ztrát má SUNTIME izolovanou zadní stěnu minerální vatou o tloušťce 30 mm a PUR deskou o tloušťce 20 mm, boční stěny jsou izolovány minerální vatou o tloušťce 20 mm. K napojení SUNTIME do solárního okruhu slouží měděné trubky o průměru 22 mm.

Kontakt:
PROPULS s.r.o.
S. K. Neumanna 2708
530 02 Pardubice-Zelené Předměstí
Mobil: +420 777 770 986, +420 777 770 992
Fax: +420 464 625 903
E-mail: propuls@propuls.cz
WWW: http://www.propuls.cz 

 

Napsat komentář