Profi olejová lazura

PROFI OLEJOVÁ LAZURA je určena především pro kvalitní a dlouhodobou ochranu dřevěných ploch, dřevěných konstrukčních prvků a dřevěných staveb jako jsou domy, chaty, sruby, ploty, pergoly, zahradní nábytek, dětská hřiště apod. ve venkovním prostředí s přímým vlivem povětrnosti. 

OLEJOVÁ LAZURA O 1020 v sobě jedinečně spojuje řadu předností:

  • aplikace již v jedné vrstvě (nahrazuje 2 až 3 vrstvy klasických lazur)
  • vlastnosti přírodních olejů (hluboká penetrace do dřeva a tím jeho vysoká ochrana)
  • zachování přirozené struktury a kresby dřeva (nevytváří žádnou lakovou vrstvu na dřevě)
  • výborná ochrana proti povětrnosti a UV záření (vysoký podíl kvalitních transparentních pigmentů)
  • vysoká vydatnost (cca 15 m2/l, u hladkých povrchů nebo méně savých dřevin je až 20 m2/l)
  • vhodné na dětský nábytek a hračky
  • nejjednodušší oprava a obnova starého nebo poškozeného nátěru

Vyvážená formulace jednovrstvé olejové lazury ji zajišťuje řadu jedinečných vlastností a tím i velkou šíři využití. Propustnost nátěru pro vodní páry umožňuje dřevu tzv. „dýchat“ a materiál může bez omezení vysychat, nebo jinak objemově pracovat, bez toho aby došlo k funkčnímu či estetickému porušení nátěru. Vysoký obsah netěkavých složek (minimálně 70%), zabezpečuje, že jednou vrstvou olejové lazury O 1020 je dosaženo stejných ochranných vlastností jako u dvou až tří nátěrů klasických penetračních lazur. Samozřejmě se tím současně snižují náklady na celkový nátěr a nám umožňuje mluvit, v případě O 1020, o jednovrstvé lazuře. OLEJOVÁ LAZURA vyhovuje rychlostí zasychání současným požadavkům, kdy nátěr i na nesavých površích zasychá do stupně nutného pro běžnou manipulaci do 24 hodin.

Nejvhodnější je nátěr štětcem, možná je také aplikace válečkem, stříkáním případně máčením. Pro běžně používaný měkký typ dřevin (smrk) je optimální již jeden nátěr s vydatností cca 15 m2/l. Pro velmi porézní dřevo je možné nátěr opakovat po 24 hodinách. Houževnatá, tvrdá dřeva (dub, akát, exotická dřeva), suky a dřeva s vysokým obsahem pryskyřice mohou mít omezenou nasákavost a proto je vhodné po cca 1-2 hodinách přebytek nevsáknuté lazury setřít suchým štětcem nebo suchým, čistým hadrem.
Pro náročné exteriérové využití a pro masivní přirozeně vysychající dřevěné prvky je jednoznačně nutností použití kvalitního biocidního napouštědla např. řady LIGNOSTOP (PROFI V 1041 a HOBBY V 1042).

Současná základní odstínová nabídka, včetně nových odstínů, zahrnuje 13 nejžádanějších přírodních tónu a bezbarvou variantu.
 

Napsat komentář