Proč zvolit do interiéru oranžovou? Dodá vám energii, dobrou náladu i pocit tepla!

Přemýšlíte, v jaké barvě zařídit a vyzdobit váš interiér a nevíte si rady? Potom nezapomeňte vzít v potaz psychologický efekt barev. Většina lidí se při výběru toho či onoho barevného provedení rozhoduje především na základě osobních barevných preferencí – zkrátka podle toho, která barva se dotyčnému jednoduše líbí nebo nelíbí. Neméně podstatné je však mít na paměti psychologický efekt barev. Dle odborníků totiž mohou mít na naše nálady a emoce daleko větší vliv, než si dokážeme představit. V tomto případě je tedy rozhodující si promyslet, k čemu nám bude daná místnost převážně sloužit. Budeme se v ní chtít spíše soustředit a relaxovat, nebo v nás má naopak probudit energii, případně chuť na jídlo? Rozmýšlejte pečlivě!

Každá barva má tedy nějaký svůj efekt a „cílovou“ místnost. Tak například modrá se hodí spíše na zklidnění, pro koncentraci a studium je vhodná naopak zelená. Červená v nás dokáže probudit vášeň i agresivitu, žlutá naopak kreativitu a originální nápady. Ne každý má ovšem při zařizování interiéru přesnou představu o tom, co v dané místnosti bude dělat, a může se tak při výběru barevného ladění dostat do nesnází. V tom případě je doporučováno volit patrně nejuniverzálnější barvu – oranžovou.

Rozzáří, navodí pocit tepla a zbaví deprese
Oranžová barva má totiž obecně pozitivní vliv na naši psychiku. Dle psychologů je také barvou se schopností nejvíce ovlivnit naši náladu, ovšem jen v dobrém. Oranžové ladění, ať u prostřednictvím vymalování stěn, oranžových doplňků či obrazů na zeď, v nás dokáže vyvolat potřebný životní elán a energii k životu. Evokuje nám také pocit tepla, dokáže v nás povzbudit kreativitu (ne nadarmo odborníci doporučují při ucházení se o kreativní práci zvolit outfit v oranžové), pozitivní myšlení a také chuť na jídlo. Oranžová je tedy rozhodně nejvíce vhodnou barvou do kuchyní. Mimo to se však hodí i do ostatních místností. Zejména v sychravém podzimním počasí, kdy mnoho lidí trpí zhoršenými náladami a depresemi, má na nás velice blahodárný efekt. 

Oranžové obrazy
Při zařizování bytu či domu bývají nejčastější a nejoblíbenější dekorací obrazy na stěnu. V našem e-shopu naleznete širokou škálu do oranžova laděných moderních obrazů. Do kuchyně jsou vhodné motivy ovoce, zeleniny či koření. Do ostatních pokojů můžete vybrat v podstatě jakýkoliv motiv. Klasickým motivem je západ slunce, fotografie pole či sklizeného sadu – zde je hřejivý a příjemný efekt umocněn i samotnými motivy, které v nás evokují dobrou náladu. Pro ty, kteří mají rádi exotiku, nabízíme fotografii pouště, pyramid či africké savany. A pokud milujete ruch velkoměsta, pak pro vás máme pohled na New York při západu slunce.

Západ slunce je typickým motivem oranžové barvy

LED obrazy – jen pro náročné
Pokud chcete zářivý a teplý efekt ještě umocnit nebo zkrátka hledáte něco originálního a moderního a klasické obrazy na zeď vás neuspokojí, pak pro vás nabízíme speciální LED obrazy. Jedná se o novinku na českém trhu – obrazy, které jsou posvícené pomocí LED žárovek. Ty jsou umístěné na zadní straně obrazu. Instalace LED obrazu je velice jednoduchá – stačí jej zapojit do zásuvky. Možné je také napojení přímo na rozvod elektřiny. LED světlo je velmi úsporné a navíc lze intenzitu světla redukovat pomocí malého ovladače, takže se rozhodně nemusí obávat útraty za elektřinu.

Opět můžete vybírat z mnoha motivů – např. Brooklynský most při západu slunce, romantické zářící Benátky, pláž při západu slunce, planoucí oheň na pláži a mnoho dalších. Avšak pozor! Jedná se o stylovou a moderní dekoraci vhodnou jen pro odvážné, pro ty, co chtějí vyjít z davu a nebojí se experimentovat s něčím novým.

Napsat komentář