Proč se rozhodnout pro linku na míru

Rozdíl mezi hotovou kuchyní a kuchyní na míru je podstatný. „Hotová“ kuchyňka je hotová jen v tom, že na ní toho moc už nezměníme, neovlivníme ani takové detaily jako je kování, výsuvy a další vybavení, jinak nám zpravidla bude doručena v takzvaném demontu.

To znamená rozložená na prkénka s balíkem šroubků, kolíků a podobných věcí. Pokud budeme mít štěstí a dostaneme k zakázce i plánek sestavení jednotlivých skříněk, můžeme se dát do kompletace, následmě i do montáže… Věříme na šikovné české ruce, ale např.ten kdo se pokoušel vyvrtat díru do panelu příklepovou hoby vrtačkou ví, že na každou práci je třeba mít dobré nářadí a těžko uvěří prodavači, že takovou montáž zvládne s jedním šroubovákem.

Nevýhody hotové linky
Další otázkou je případné řešení poškozených dílů, neřekne nám prodávající, že k poškození došlo při neodborné montáži? Je určitě možné si takovou montáž objednat a samozřejmě i zaplatit, ale dostáváme se tím s cenou zase kousek jinam, podstatně blíž ke kuchyni vyrobené na míru. Když pomineme omezené vybavení „hotové“ linky a uspořádání, kdy má každá skříňka svůj kus pracovní desky přeskočíme, jako zcela zcestný směr, má „hotová“ linka ještě několik vad na kráse. Spodní skříňky většinou nemají seřiditelné nožičky, jsou na pevném soklu, boky spodních skříní jsou až na zem a horní skříňky nemají z úsporných důvodů seřiditelné závěsy. Stejně jako žádná podlaha není ideálně rovná, nepodaří se nám do jedné ideální roviny vyvrtat otvory pro zavěšení horních skříněk a možnost seřízení nám u spodních i horních skříněk bude při montáži chybět.

Ergonomické pasti
Boky spodních skříněk až na zem se můžou stát další pastí, jednak z ergonometrického hlediska, protože špička nohy by měla mít možnost být alespoň 6 cm pod linkou, aby nemusela hospodyňka na špičkách stát, jednak z hlediska životnosti. Při vytírání, pokud nás nedej bože soused shora vytopí, nebo nám praskne voda, boky skříněk až na zem nasají vodu, nabobtnají a my se s tím musíme smířit, nebo koupit nové skříňky. U naší kuchyňky na míru se takovém pří- padě vymění sokl, tedy oprava v řádu stokorun.

Lepší je zakázková
Když vezmeme všechny tyto skutečnosti v úvahu, přidáme možnost sestavy do jakéhokoliv tvaru – do L, do U, barovým pultem („hotové“ linky jsou zpravidla rovné) možnost výběru kování, výsuvů, vestavných spotřebičů drátěného programu a dalšího příslušenství a máme zájem o pěknou a praktickou kuchyňku podle našich představ, dáme zpravidla přednost zakázkové výrobě na míru. V AAinteriery jsme s naší nabídkou šli ještě dál a nabízíme Vám, naši zákazníkům, možnost návrhu takové linky přímo u Vás doma současně se zaměřením prostoru. Barvy, materiály a dovybavení je pro Vás lepší vybrat v naší vzorkové prodejně, nebo Vám předběžně vybrané vzorky přivezeme ukázat. Rovněž nabízíme možnost splátkového režimu.

Kdy začít plánovat vybavení kuchyně když stavíme?
Čím dřív, tím lépe. Ideální stav je začít s kuchyní než začneme stavět. Projektant Vašeho domku určitě spočítal konstrukci nosných zdí, stropů, zatížení střechy nebo schodiště, a to podle všech technických norem. Zcela určitě navrhl prostory tak, aby se co nejvíce přiblížil Vašim představám. U kuchyně se nezřídka v projektech setkám se zjednodušeným návrhem, který neodpovídá měřítku ani potřebnému rozmístění spotřebičů. Už jsem se setkal i rohovým sporákem u okna, jen k tomu nikdo nedodal, jak má vypadat digestoř.V takovém případě máme před zahájením stavby ještě možnost posunout okno či příčku, tak aby zamýšlená kuchyň odpovídala Vašim představám stejně jako zbytek domu. V AAinteriery Vám na projekt kuchyně připravíme plán výstupů sítí.

text a foto: Kratochvíl, AA interiéry PREZENTACE 

Napsat komentář