Případ pro hliníková okna a dveře

Hliníková okna a dveře jsou spíše popelkou mezi žádanějšími dřevěnými či plastovými okny. V některých případech jsou ale hliníková okna a dveře tou nejlepší a nejspolehlivější volbou.

Hliníková okna a dveře nejen do novostaveb

Moderní a architektonicky zajímavé novostavby jsou objekty, kde se hliníková okna a dveře velmi dobře uplatní. Hliníková okna a dveře jsou produktem, který dokáže dlouhodobě spolehlivě fungovat i s izolačním zasklením o váze stovek kilogramů.

Velké prosklené plochy, široké posuvné dveře na terasu či vstupní portály to jsou prvky, díky nimž jsou moderní rodinné domy zajímavým a příjemným bydlením. Z hlediska tepelné izolace to ale není ideální řešení. Nezbytným předpokladem je tak mj. použití kvalitního izolačního zasklení. V současnosti je nejžádanější trojsklo, které může u takových prvků dosahovat i hmotnosti 300 až 400 kg. Při velkých rozměrech posuvných dveří je právě hliník materiálem, který zasklení nejenom unese, ale především dlouhodobě zajistí i funkčnost takových prvků. V tom tkví jedna z největších předností hliníkových oken a dveří, a to výborná tvarová stabilita a pevnost. Vyrobit velké prvky v zásadě není problém, ale aby za pět či deset let šla křídla spolehlivě a bezpečně otevírat a zavírat to již vyžaduje spolehlivý konstrukční systém včetně kvalitního kování.

Hliníková okna a dveře mají ještě další velmi podstatnou výhodu, a to velkou odolnost proti poškození. To je předurčuje k použití všude tam, kde jsou okna a dveře vystaveny buď nešetrnému zacházení nebo jsou intenzivně využívány. S výhodou se tak uplatní v bytových domech i komerčních budovách.

Hliníkové dveře pro vstupní portály

Většina panelových domů i starších bytových domů prošla nebo prochází rekonstrukcemi, které zahrnují výměnu starých dřevěných oken za nová, nejčastěji plastová okna, ale týká se také rekonstrukce společných prostor domů. Hliníková okna a dveře se právě ve společných prostorech bytových domů uplatní velice dobře. Jde zejména o prosklené vstupní portály, případně v komerčních prostorách.

Hliníková okna a dveře jsou velice odolná, budou dobře a dlouho čelit nejenom nešetrnému zacházení, silnému provoznímu zatížení, ale také nevybíravým útokům nezvaných návštěvníků. V této souvislosti mají oproti plastu či dřevu velkou výhodu. Odolají také povětrnostním vlivům, a to i v případě, že bude péče o ně minimální.

Hliníková okna a dveře jsou nabízeny v celé řadě profilových systémů. Při výběru je třeba rozlišovat systémy určené do obytných prostor a systémy určené pro částečně vytápěné prostory.

Možnosti hliníkových oken z hlediska barevnosti jsou prakticky neomezené. Vybírat je možné z celé barevné škály RAL i z dekorů dřeva. Vzhledově je tak lze prakticky bez omezení přizpůsobit vyměněným oknům.

Hliníková okna a dveře i přes svou vyšší cenu nachází uplatnění v celé řadě prostor, kde by jiné systémy nemusely zaručit dlouhodobou funkčnost, spolehlivost a odolnost.

Napsat komentář