Přikrývky z prachového peří jsou stále „in“

Když vzpomínáte na dětství a prázdniny u babičky, jistě vám vyvstanou vzpomínky na její velké načechrané peřiny – péřové polštáře a přikrývky dříve bývaly neodmyslitelnou součástí každé domácnosti. I dnes milovníci přírodních materiálů vědí, proč zůstávají věrni prachovému peří. Vždyť kdo by se nechtěl zachumlat do měkké přikrývky, která pohladí a zahřeje celé tělo…

Prachové peří má mimořádné vlastnosti
Možná vám kdysi byla nepříjemná vyšší váha přikrývky – dnes si můžete být jisti, že vás nic nadměrně zatěžovat nebude. Moderní péřové přikrývky sice obsahují několik desítek milionů vláken prachového peří, ovšem dohromady váží zhruba 1 kg!

Prachové peří je velmi lehké a vzdušné, patří k nejkvalitnějším a nejjemnějším výplním. Tvoří nejspodnější vrstvu pokrývky ptáků, našli byste ho přímo na jejich kůži. Díky vzduchu, který se vyskytuje mezi jednotlivými vlákny, tvoří dokonalou izolační vrstvu.

Termoregulační vlastnosti jsou zachovány i v péřové přikrývce – dokáže vyrobit příjemné teplo, ale zároveň umožňuje dokonalou cirkulaci vzduchu, takže potit se pod ní určitě nebudete. Svým tvarem se snadno přizpůsobí vašemu tělu, a až to nebude potřeba, rychle se vrátí do původní podoby.

Co na to alergici?
Z minulosti stále přetrvává názor, že péřové přikrývky nejsou vhodné pro alergiky. Ano, nejsou, pokud hovoříme o peří starém několik desítek let. I když ho necháte vyčistit v profesionálních čistírnách, stále poskytuje ideální podmínky pro rozmnožování roztočů, bakterií a jiných nebezpečných mikroorganismů, které alergické reakce skutečně vyvolávají. Pravidelnou péčí o nové moderní přikrývky se výskytu alergenů vyhnete. Protřepete-li je, načechráte a necháte pořádně provětrat, velkou šanci na spokojený život roztočům nenecháte.

Alergici teď možná namítají, že se zbytečně víří prach a raději sáhnou po přikrývkách s umělou antialergickou výplní. Ovšem syntetický materiál během noci absorbuje tělní tekutiny, jichž se zbavuje daleko hůř, než péřové přikrývky. Vzduchové bubliny mezi jednotlivými vlákny per zaručují nepřetržité proudění vzduchu a vyschnutí.

Luxusní nabídka, které neodoláte
Zástupcem novodobých výrobků z prachového peří jsou např. luxusní přikrývky a polštáře Curem z kolekce Feather Line Comfort DeLuxe. Exkluzivitu, jemnost a měkkost jim zajišťuje 90%náplň z prachového peří té nejvyšší kvality. Je zahaleno do velmi husté sypkoviny batist se speciální úpravou super soft, která zamezuje pověstnému vypadávání jemných peříček. Jestliže jste dříve nesnášeli shrnování peří k nohám, v případě těchto komfortních přikrývek se vám to stát nemůže. Klouzání péřové náplně zabraňuje pevné prošití. Spolehlivě vám budou sloužit celý rok, přičemž vysokou hřejivost oceníte obzvláště v zimním období.

Napsat komentář