Prezentujte své produkty s noblesou na kvalitním fotopapíru

První dojem, kterým zapůsobíte na svého partnera, je vždy nejdůležitější. V podnikání to samozřejmě platí dvojnásob. Osobní prezentace s kvalitními tištěnými materiály je mnohem účinnější než hromadný mail s přílohami, který většina adresátů ani neotevře. Aby vaše letáky a fotografie byly opravdu působivé, je třeba si uvědomit, že záleží nejen na typu tiskárny, kvalitě obrázku, ale i na zvoleném fotopapíru.

Jak připravit kvalitní tištěné materiály?

S barevnou tiskárnou a kvalitním fotopapírem si můžete materiály k prezentaci vytvořit sami. Volba fotografického papíru zásadním způsobem ovlivňuje výsledný vzhled a kvalitu vytištěné fotografie. Záleží i na kvalitě a rozlišení obrázku v počítači, ale na průměrné tiskárně lze s kvalitním fotopapírem vykouzlit fotografie, jež nadchnou svou ostrostí a barevnou věrností. Naopak na sebelepší a drahé tiskárně nevytvoříte hezké fotografie, použijete-li nekvalitní či neznačkový fotopapír.

Jaký fotopapír vybrat?

Výrobci tiskáren někdy vyrábějí (nebo doporučují) vhodné fotopapíry pro jejich přístroje, které jsou první volbou k použití. Na kvalitní značkové fotopapíry se fotografie vytisknou nejlépe a bez problémů.

Fotopapíry dělíme na dvě základní skupiny – matné a lesklé. Při výběru je třeba brát v úvahu následující faktory

  • Lesklý fotopapír je vhodný především k pestřejšímu a věrohodnějšímu zachycení barev, avšak s menší výdrží na slunečním světle.
  • Matný fotopapír je vhodný především pro černobílý tisk fotografií, kde vynikne více kontrast a má i delší životnost na přímém slunci.

Zvažte proto, zda budete chtít tisknout barevné či černobílé fotografie, jaká je jejich barevná škála a zda budete mít fotografie vystaveny slunečním paprskům.

Kvalitu tisku zvyšuje gramáž papíru

Gramáž fotopapíru je dalším důležitým aspektem. Obecně lze říci, že čím vyšší gramáž, tím kvalitnější fotografie. Inkoust se vsakuje více do hloubky a tvoří lepší kontrast. Stejně tak platí, že čím je větší gramáž fotopapíru, tím větší je jeho pevnost. Pokud je gramáž příliš malá, fotopapír se může kroutit. Nezapomeňte ale zjistit maximální gramáž papíru, na který dokáže vaše tiskárna tisknout.

Tisknout na laserové, nebo inkoustové tiskárně?

Důležitým faktorem při tvorbě obrazových materiálů je i to, zda tiskneme na laserové či inkoustové tiskárně. Pro tisk fotografií jsou vhodnější inkoustové tiskárny. Inkoust se vsakuje do papíru, rozlišení je lepší, také škálovatelnost barev a vstřikovaného inkoustu do papíru.
Laserové tiskárny nejsou příliš vhodné, neboť barevný prášek zůstává na povrchu papíru, nevpíjí se do něj. Tyto tiskárny mají rovněž nižší rozlišení a užší barevný rozsah. Hodí se více pro tisk dokumentů, barevných grafů a prezentací.

Napsat komentář