Přestěhujte se na zahradu: Jak vybírat zahradní nábytek?

Ne, neřekneme vám, ať si postavíte na zahradě stan. Ale byla by škoda ji v létě nevyužít na maximum, viďte? Ať milujete zahradní grilování s přáteli, nebo si svůj kousek zeleně užíváte nejraději o samotě, bez správného zahradního nábytku se určitě obejdete. Ale nebude to ono!

Jak vybrat typ nábytku přesně pro vás?

  • Chcete svou terasu nebo zahradu využít jako rozšíření obytné zóny? Rádi posnídáte na čerstvém vzduchu a těšíte se, až budete hostit grilovací párty? Pak se pro vás hodí zahradní jídelní sestavy – jsou navrženy tak, aby se u nich pohodlně stolovalo, a na rozdíl od klasických jídelních sestav odolají i všem rozmarům počasí.

Tip: Zahradní stoly, lehátka, vnitřní i venkovní jídelní židle pořídíte na teak-shop.cz.

  • Pokud chcete v zahradním nábytku spíše odpočívat a lebedit si na sluníčku, jsou pro vás určena zahradní křesla a lehátka. Déšť ani slunce jim nijak neublíží, a když je vystelete pohodlným polstrováním, budete se mít jak v bavlnce.

Tip: Nedokážete se mezi nimi rozhodnout? Chcete pohodlně sedět při jídle, ale občas se také hezky natáhnout? Mrkněte na sestavy s polohovatelnými jídelními židlemi, které mohou sloužit částečně i jako lehátko. Určitě ale nepodceňte pohodlné a měkoučké polstrování. Skvělý kompromis, viďte?

Materiál: Ta nejdůležitější volba

Zahradní nábytek musí být pohodlný, ale hlavně odolný. Ne vždy se vám podaří ho ochránit před nepřízněmi počasí, proto by ho neměl déšť, prach ani ostré sluníčko nijak poznamenat.

  • K nejodolnějším materiálům patří umělý ratan. Nábytek z umělého ratanu má vnitřní konstrukci z hliníku, takže je odolný a pevný. Samotný umělý ratan je přímo určen k venkovnímu užívání, takže mu nijak nevadí déšť, prach ani slunce. A na rozdíl od ostatních materiálů po letech vypadá pořád stejně krásně.
  • Velmi oblíbený je plast, který vás bude nejspíš lákat nízkou cenou. Pokud hledáte především levné řešení, plastovým nábytkem nic nezkazíte, ale počítejte s tím, že nebude příliš pohodlný a ozdobou vaší zahrady se nejspíš nikdy nestane.
  • Pokud máte raději přírodní materiály jako dřevo či přírodní ratan, počítejte s tím, že tento typ nábytku bude vyžadovat určitou údržbu. A nezapomeňte, že by neměl být vystavován přímému slunci ani dešti. Proto je vhodný především na zastřešené terasy či zimní zahrady.

Jaký zahradní nábytek vyberete?

Napsat komentář