Přehlídka aktuálních trendů výrobců nábytku na veletrhu MOBITEX

Od středy 20. do soboty 23. dubna se na brněnském výstavišti uskuteční další ročník veletrhu nábytku a interiérového designu MOBITEX. Jeho vystavovatelé představí nejnovější trendy ve výrobě nábytku a dalším vybavení interiéru, nebude chybět ani bezplatný poradenský servis pro návštěvníky nebo projekt Technologie a Design. Ani v letošním roce nebude chybět přehlídky Grand Prix MOBITEX, která se koná ve dvou samostatných sekcích – vystavovatelé a studenti. Návštěvníci se mohou těšit také na soutěž o kvalitní vybavení interiéru, jehož hlavní cenou je luxusní sedací souprava!

Jak si vybrat kvalitní nábytek a vkusně zařídit interiér?

Nabídku vystavovatelů doplňuje atraktivní poradenská centra zaměřená na výběr kvalitního nábytku nebo představení tradičních českých výrobců nábytku. S touto problematikou poradí odborníci v poradenských centrech Cechu čalouníků a dekoratérů a z Klastru českých nábytkářů. Nesmíme opomenout ani poradenství interiérových architektů v poradenském centru Architekt. V letošním roce návštěvníkům poradí interiéroví architekti z firem Archouse, Ritzi Interiér nebo Delso Interiéry.

Technologie&Design představí nástupce legendární řady Diamond od B&W

Špičkovou audiovizuální techniku jako součást moderního interiéru tradičně představuje projekt Technologie&Design. Na co se můžeme těšit v letošním roce? Na nic menšího než na nástupce legendární řady Diamond od B&W. Seznamte se s novou řadou nekompromisních anglických reprostoustav B&W 800 D3, která přichází na trh po šesti letech intenzivního vývoje. Design snoubící absolutní technologii a naprosto nadčasový až futuristický vzhled nedává pochyby o kvalitě zvuku a image značky.

Co přinese studentská sekce GRAND PRIX MOBITEX?

Tato soutěžní přehlídka je určena studentům středních a vysokých škol v České republice a ve Slovenské republice. Školy a studenti mohou prezentovat návrhy z oblasti nábytku a bytových doplňků: výrobky, prototypy a modely. Předložené návrhy musely splňovat kritérium originality, kreativity, progresivity, nekonvenčnosti a funkčnosti. Přihlášené práce byly posouzeny odbornou komisí, výběr nejlepších z nich je k vidění na veletrhu v pavilonu F, stánek č. 067. Tématem letošního ročníku je řemeslo, slavnostní vyhlášení oceněných prací v sekci student se uskuteční ve čtvrtek od 13.00 hodin na přednáškovém mole v pavilonu F.

Na co se můžete také těšit v doprovodném programu?

V doprovodném programu veletrhu se můžete těšit také na představení novinek vystavovatelů veletrhu. Nebude chybět ani problematika akustických samozhášivých textilií pro zvukově příjemný interiér nebo problematika haptického vjemu, co je mi na dotek příjemné. Stranou pozornosti nezůstane ani více než aktuální problematika novely zákona o ochraně spotřebitele – nové povinnosti prodejců, novinky pro spotřebitele.

Stavba či rekonstrukce pod vedením nezávislých odborníků

Souběžně konané stavební veletrhy Brno rozšíří nabídku o prezentaci firem z různých oborů stavebnictví a technického zařízení budov. Souběžně konaný veletrh DSB – Dřevo a stavby Brno představí dřevostavby jako energeticky úsporné a moderní bydlení. Na stáncích jednotlivých vystavovatelů naleznete praktická řešení vašich plánů na stavbu či vybavení interiéru. Vhodnost navrhovaných řešení si můžete ověřit v bezplatných odborných poradenských centrech. Poradenství se zaměří například na problematiku správných technologických postupů, aplikaci právních norem, energeticky úsporné stavění či aktuální dotační tituly. Letošní tematickou novinkou je zásobování pitnou vodou pro byty, domy i zahrady.

Pitná voda pro rodinné domy, byty i zahrady

V souvislosti s aktuální problematikou dlouhodobého nedostatku vody jsme rozšířili poradenský servis i o oblast zásobování pitnou vodou rodinných domů, bytů a zahrad. V centru pozornosti budou otázky související s napojením budov na vodovod, kanalizaci nebo nakládání se srážkovou vodou. Renomovaní odborníci poradí také v situacích, kdy objekt není napojen na kanalizaci, a jaké jsou potom možnosti likvidace odpadní vody. Nebude chybět ani poradenství zaměřené na aktuální legislativu.

Od žárovky po inteligentní domácnost

Návštěvníci pavilonu M získají nejenom informace potřebné k rozhodnutí o vhodném osvětlení do domácnosti, ale i informace o tzv. inteligentní domácnosti. Letošní tematickou novinkou je například problematika vlivu osvětlení na podání barev, optimální osvětlení koupelny nebo tzv. chytré osvětlení v obývacím pokoji. Návštěvníci si opět budou moci vše v reálných podmínkách vyzkoušet a využít bezplatného poradenského servisu. Partnery projektu jsou společnosti ABB, OSRAM Česká republika, Pražská energetika, Studio Jasyko a Veletrhy Brno, mediálními partnery akce jsou rádio IMPULS a deník Právo.
Další letošní novinkou je Světluščí autobusová Kavárna POTMĚ, která pohostí veletržní návštěvníky. Budete si tak moci vychutnat rozdíl mezi správně zvoleným typem osvětlení v pavilonu M a absolutní tmou v této kavárně.

Tipy a triky pro krásnou a úrodnou zahradu

Kromě praktických ukázek různých druhů a stylů zahrad v kombinaci se zahradním nábytkem a dřevěnými doplňky do zahrad se můžete těšit také na zakomponování prvku vody do zahrady. Chybět nebude ani rady a triky pro krásně rozkvetlou zahradu nebo bohatou úrodu z našich záhonů. Můžete se těšit nejenom na inspiraci z předpřipravených ukázek, cenné rady, ale i možnost vyřešit s renomovanými odborníky své plány na vlastní zahradu. I v letošním roce si můžete vybrat z širokého sortimentu zahradní techniky, ručního nářadí a dalších potřeb pro kutily.

Získejte vstupenku na veletrh výhodněji!

Chcete navštívit veletrh výhodněji? Zakupte si vstupenku online! Zvýhodněné vstupenky získáte na www.bvv.cz/mobitex – odkaz VSTUPENKY & REGISTRACE. Vyberte Stavební veletrhy Brno, zaplaťte online, a navštivte veletrh za 80 Kč. Sleva platí pouze pro úspěšně provedenou online platbu.

Více informací naleznete na www.mobitex.cz

Napsat komentář