Předvánoční večírek s přáteli? Proč ne?

Pomalu ale jistě se chystáte na předvánoční úklid, pečení a pomalu se připravujete na nakupování dárků? Zkuste si na chvíli odpočinout od zdánlivě nekončících povinností a vychutnejte si pohodu po boku svých nejbližších přátel!

Jak je přesvědčit?

Domluvit se na termínu bývá tím největším problémem a sladit termín u více než 3 lidí je někdy téměř nemožné. Vy i vaši přátelé však jistě oceníte možnost na chvíli „vypnout“, probrat novinky a případně si i vyměnit tipy na vánoční dárky. Největším lákadlem však bude pro vás i vaše přátele pohodový večer plný zábavy.

Příprava občerstvení

Co vlastně připravit k pití, k jídlu, co bude třeba nakoupit a jak své přátele pohostit? Neukvapujte se. Stačí vám pouze skleničky na víno, pivní půllitry a láhev nebo dvě dobrého vína či sektu. Pokud jsou vaši přátelé abstinenti nebo se chystají z večírku odjet autem, pohostěte je jejich oblíbenou kávou nebo sypaným čajem. Nezapomeňte také nakoupit džus nebo limonády.

Další otázkou je, co jim nabídnout k zakousnutí. Vyberte od všeho něco. Nakupte něco tzv. „na zobání“ – oříšky, brambůrky, popcorn a pokud se nechcete pachtit s přípravou krásně ozdobených jednohubek, nakrájejte na mísu sýry, klobásky, šunku a je to. To máme téměř připraveny slané dobroty.

Ještě by to chtělo něco sladkého. Najdete-li si ve svém nabitém programu chvíli času, upečte muffiny, koláč nebo obyčejnou bábovku. Pokud jste však příliš zaneprázdněni nebo si v kuchyni příliš nevěříte, nabídněte svým přátelům ovocnou mísu nebo fondue.

Když už jste probrali všechny novinky…

… tak třeba přijde chuť na společenské hry. Zkuste své přátele zapojit do oblíbených týmových her, typu Activity, Alias nebo dalších. Zvolit můžete samozřejmě také Černé historky nebo hru, kterou mají rádi všichni napříč věkovými kategoriemi – člověče nezlob se. Pokud máte radši trošku hazardu, můžete zvolit karetní hry. Pokud však ovládáte Poker, jistě se k vám rádo připojí i mužské osazenstvo návštěvníků.

Napsat komentář