Před čím vším chrání pojištění domácnosti?

Po nastěhování do mého prvního bytu přišla máma na návštěvu, aby zhodnotila, jak si na vlastní pěst vedu. Ale její úvodní otázka nesměřovala k tomu, jestli mám co jíst nebo kde věším prádlo, ale jestli jsem si hned na začátku bydlení sjednala pojištění domácnosti. A jelikož jsem po ní, řekla jsem, že samozřejmě. Vy byste měli postupovat stejně.

Nový byt – nové pojištění domácnosti
Není totiž nic bláhovějšího, než se nastěhovat do bytu či domu, nedej bože ho ještě draze zařizovat vybavením, a nemít přitom již sjednané pojištění domácnosti s odpovědností za škodu. Nejde totiž jen o to chránit sebe a svůj majetek, ale také majetek sousedů, který by mohl přijít k újmě vaším využíváním bytu. Takové pojištění domácnosti tedy proplatí nejen škodu vzniklou vám např. vloupáním či havárií, ale i škody, které způsobíte vy jiným, a které mohou dosáhnout i částek v řádu milionů.

Pojištění domácnosti 21. století
Již pojištění si mohou říci, že to není nic nového, že od toho bylo pojištění domácnosti vždy. Už méně pojištěných ale ví, že v současnosti je tato základní funkce pojištění, na které tak lpějí naše maminky, doplněna o prvky, které vás ochrání téměř před každou nepředvídatelnou eventualitou, které moderní bydlení přináší.
Správným výběrem pojišťovny dostanete v základní sazbě např. i pojištění skel v celém bytě nebo ochranu před rizikem zkratu a přepětí, které pamatuje na vypálené elektrospotřebiče. Oblíbenou službou je i pojištění služeb zámečníka nebo pojištění jízdních kol i mimo byt. Připojistit se lze nově i proti vandalismu a sprejerství.

Jak poznat dobré pojištění domácnosti?
U dobré pojišťovny je vám také kdykoliv k dispozici školená asistence, která pomůže např. s vytopeným bytem, i když jste zrovna na dovolené. Na oné dovolené zároveň můžete využít právě pojištění odpovědnosti, které jste si k pojištění domácnosti sjednali, a které by mělo platit po celé Evropě.

Pokud jste naopak chronické dítě štěstěny, můžete sbírat až 20% bonusy pro klienty bez pojistné události a postupně tak snižovat výši ročního pojistného na minimum. Mnoho pojišťovacích ústavů nabízí i zajímavé slevy za sjednání online.
Od dob našich maminek se sice změnilo mnoho, ale co stále platí je, že vhodně sjednané pojištění domácnosti vám nakonec ušetří spoustu peněz a starostí.
 

Napsat komentář