Praktické vychytávky do koupelny

Pozvěte do své koupelny design! Skočte si do sprchy, užijte si relax, zabalte se do měkkého ručníku, vklouzněte do pantoflí a užívejte si doplňky a vychytávky, které vaše koupelna nabízí. I koupelna může být totiž místem, kde dáte vyniknout své kreativitě a pomocí vhodně zvolených doplňků z ní vykouzlíte příjemný prostor na míru vašim potřebám, ve kterém budete chtít trávit všechen svůj čas.

Koupelnové doplňky zahrnují nejrůznější produkty, jako jsou dávkovače mýdla, zásobníky, pořadače na šperky nebo líčení či koše na prádlo. Do tohoto seznamu lze ale přidat i další užitečné položky, které potěší milovníky pořádku, designu a často i technologické nadšence.

Vždy je důležité mít při jejich výběru na paměti vaše vlastní potřeby a preference. Jedním z kritérií vašeho výběru by měla být vždy velikost produktu. Jak velký může být dávkovač mýdla, aby se dobře hodil na vaše umyvadlo? A neušetříte raději místo, pokud si pořídíte nástěnný? Nedostatek místa a úložného prostoru totiž představuje potíž pro mnoho koupelen, převážně v menších bytech. Základní úložný prostor ale můžete snadno rozšířit použitím nejrůznějších sofistikovaných skříní, zásobníků nebo krabic. Mnoho koupelnových doplňků je navrženo pro upevnění na zeď. To umožňuje udržovat prostor bez nepořádku a předmětů rozptýlených všude kolem.

V závislosti na stylu, který jste si vybrali pro svou koupelnu, mohou být doplňky buď prvky, které vynikají a kontrastují nebo naopak přispět k harmonickému vzhledu celého prostoru. Hrajte si také s různými vzory, formami, materiály a barvami. Fantazii se meze nekladou.

Sušák prádla jako doplněk interiéru

Lehký sušák prádla Dryp od dánské firmy Skagerak zajistí, že praní už pro vás nikdy nebude pouze rutinní záležitostí. Můžete ho snadno složit, použít volně stojící nebo třeba opřít o zeď. Gumové polštářky, které má na spodní straně, zabraňují sklouznutí v momentě, kdy je na sušáku pověšené těžké vlhké oblečení. Jeho návrh pochází od designérky Rikke Frost, která se celý život řídí heslem, že život je příliš krátký na to, aby člověk pracoval na něčem, co se mu nelíbí. Nejoblíbenějším materiálem, se kterým pracuje, je dřevo. A tento sušák dokonale odráží její filozofii i zálibu.

Prádelní koš, který má styl

Ještě předtím, než prádlo vyperete, je třeba jej někde skladovat a byla by škoda nezapojit i do tohoto procesu trochu designu.Koš na prádlo Herman Laundry Stand v sobě spojuje lakovaný kov a přírodní plátno. Mísí se v něm minulost a přítomnost tím, že čerpá inspiraci z moderních tendencí i vintage estetiky zároveň. Pohromadě koš drží jemné mosazné šrouby a přírodní kožená šňůra.

Vyřešte, kam s mýdlem

Nadčasový mýdelník z řady Bon je inspirovaný japonským minimalismem. Vyrobený je z porcelánu v tlumené pískové barvě. Je opatřený otvory, které zajišťují odtok přebytečné vody, a jeho jemně zaoblené rohy dokreslují celkovou organičnost přírodního materiálu.

Historie v novém kabátu

Umyvadlo Frieze One High italské značky Ex.T. bylo volně inspirované umyvadly, která se nacházela ve starých domech. K dispozici je v bílé, růžové, fialové a také světle modré barvě. Umyvadlo je možné využít jako samostatný volně stojící prvek nebo jej umístit jako desku na koupelnovou skříňku.

Zrcadlo jako dekorace

Zrcadlo Pond se vyznačuje svým organickým tvarem a ikonickým kovovým rámem. Jeho design je inspirovaný pohyby volně tekoucí vody, který jinak funkční zrcadlo na stěně promění v dekorativní nástěnný kus. Zrcadlo Pond je možné zavěsit více způsoby a najít tak perfektní řešení pro váš interiér.

Alternativa generických zubních kartáčků

Designéři z Bruzzoni Global navrhnuli minimalistický elektrický zubní kartáček, který je alternativou ke koupelnovým doplňkům, které „zcela ignorují estetiku“. Kartáček má pogumovanou rukojeť, která se nahoře zužuje do štíhlejšího krku. Jeho součástí je vícebarevná LED dioda, která indikuje úroveň nabití baterie a to, zda je zubní kartáček zapnutý nebo vypnutý. Tvůrcům kartáčku vadilo, že se ostatní výrobci podobných produktů zaměřují převážně na technologii místo toho, aby kombinovali design a výkon. Zubní kartáček od Bruzzoni Global vydrží v provozu asi 40 minut a lze jej dobít přes USB nebo umístit na základnu pro indukční napájení. Kartáčky jsou dostupné v černé nebo bílé variantě s růžovým zlatem nebo stříbrnými kovovými prvky.

Šik sprchové závěsy

Studeným plastovým sprchovým závěsům, které se vám během sprchování lepí na tělo, už dávno odzvonilo. Série sprchových závěsů od značky FermLiving je vyrobená z organické bavlny potažené akrylem, který odpuzuje vodu a zároveň eliminuje nepříjemné přilnutí. Lehký design propůjčí vaší koupelně sofistikovaný nádech. Sprchový závěs je dostupný v několika barevných provedeních.

Kolekce designérů

Designéři milují koupelny! A také návrhy jejich doplňků a vybavení. Pokud chcete, aby byly všechny vaše doplňky a vybavení sladěné, zvolte některou z designérských kolekcí. Zcela jistě nesáhnete vedle.

Skive designéra Jacoba Jensena pro značku Cotto

Dánský designér Jacob Jensen společně s předním thajským výrobcem sanitární keramiky, kterou je firma Cotto, vytvořili kolekci Skive. Jedná se o krásnou sérii pro koupelny, která sestává z umyvadla, vodovodní baterie, toalety a sprchového panelu a odráží osobitost skandinávského designu.

Kolekce Skive v sobě kombinuje špičkovou technologii výroby a nadčasový vzhled, kde se potkávají přírodní prvky a ultramoderní formy. Designér Jacob Jensen inspiraci pro vytvoření této kolekce čerpal v malebné krajině severního Dánska, kde žije už od roku 1966. Blízkost k přírodě je základním prvkem celé jeho série.

Napsat komentář